درد واژن در برخی از زنان در دوران بارداری را درگیر می کند. درد واژن ممکن است با ترشح و خارش همراه باشد و یا با اسپاسم در این ناحیه. درد واژن در پاها هم پخش می شود. درد واژن در بارداری طبیعی است.

 

میزان ترشحات سفید بطور طبیعی در بارداری افزایش می یابد، در صورتیکه بدون بو و خارش باشد و حجم آن هم از حد خارج نباشد طبیعی است.

 

در طی بارداری به علت تغییرات هورمونی و افزایش حجم رحم استخوان های ورکی در ناحیه لگن و قسمت جلو ثبات خود را از دست میدهند و به عبارتی لق میشوند ، این عارضه سبب ایجاد درد و ناراحتی می شود.

 

درد واژن

 

تشخیص درد استخوان ناحیه شرمگاهی در دوران حاملگی

در دوران بارداری، از آنجایی که تصویر‌برداری با اشعه ایکس توصیه نمی شود، پزشک امکان دارد سونوگرافی را تجویز کند. مقصود از سونوگرافی، رویت کردن فضای بین استخوان ها و لگن است. با این وجود، شایع تر است که به سادگی درمان را بعد از تشخیص طبق علایم تان آغاز کنید. چنانچه قبلا بچه خود را به دنیا آورده اید و هنوز دچار درد هستید، اشعه ایکس بهترین ازمایش تشخیصی است.

 

آیا درد استخوان واژن به معنی زایمان زودرس می باشد؟

بعضی از مادران با حس هر نوع درد و یا تیر کشیدنی در ناحیه واژن دچار ترس و استرس می گردند. ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که هر نوع دردی در ناحیه واژن نمی تواند علامت زایمان زودرس باشد.

 

 

درد واژن

چگونه میتوان درد واژن در بارداری را درمان کرد؟

چنانچه درد واژن شدید نیست و علامت های خطرناکی ندارد میتوانید از این راهکارها برای تسکین آن استفاده کنید:

 

- گردش خون فشار واژینال را کم می کند، به همین علت درد کم تر می شود. پس بهتر است به پهلوی چپ دراز بکشید تا گردش خون بهتر شود.

 

درد واژن

- به اندازه کافی آب بنوشید.

 

- برای کم کردن درد واژن روی مبل بنشینید و پاهایتان را به آرامی بالا ببرید. بالا بردن پاها سبب کاهش فشار واژینال و کاهش درد واژن می شود.

 

- دوش آب گرم بگیرید. البته کوتاه و مختصر.

 

- کمر و باسن خود را کشش دهید تا درد و فشار کم شود زیرا بیشتر فشار واژینال به علت ماهیچه های ضعیف و فشار بر لگن است، کشش های ارام به تسکین درد کمک زیادی می کند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: