کاندوم های زنانه به غیر از بارداری، از انتقال بیماریهای عفونی مقاربتی مثل ایدز نیز جلوگیری میکند. کاندوم های زنانه تنهاروشی است که خانمها می توانند با استفاده از آنها از انتقال بیماریهای عفونی جلوگیری نمایند.

کاندوم های زنانه بصورت لوله ای پلاستیکی،نازک و قابل انعطاف ساخته شده اند که خانمها می توانند آنها را در داخل مهبل خود قرار دهند . یک حلقه نرم در انتهای بسته لوله به روی دهانه رحم قرار می گیرد تا در هنگام مقاربت ، کاندوم را در داخل مهبل نگهدارد . حلقه دیگری در انتهای باز لوله قرار دارد و تا حدودی بر روی لبهای مهبل را می پوشاند و بدین طریق از ورود مایعات بدن (منی) مرد به داخل مهبل جلوگیری می شود . کاندومهای زنانه ۷۹ تا ۹۵ درصد درجلوگیری از بارداری موثر می باشند.

مزایای استفاده از کاندوم زنانه

استفاده از کاندوم های زنانه میتواند رابطه جنسی را برای آقایان و خانم ها لذتبخش تر کند.

در صورتیکه همسر شما حاضر به استفاده از کاندوم مردانه نیست، شما بعنوان شریک جنسی میتوانید از کاندوم زنانه استفاده نمایید.

تا ۸ ساعت پیش از نزدیکی میتوان آنرا داخل واژن قرار داد.

در شرایط تغییر دما یا رطوبت، تغییر حالت نمی دهد.

تأثیر نسبتا بالایی دارد.

محل خاصی برای نگهداری نیاز ندارد زیرا تغییرات دمایی روی پلی اورتان تاثیر نمی گذارد.

کاندوم زنانه را میتوان با روان کننده ها و چرب کننده ها نیز استفاده کرد.

بدون نسخه دردسترس است.

جنس کاندوم زنانه نازک بوده و انتقال گرما نسبت به کاندوم مردانه، به راحتی صورت گرفته و حس می شود.

از آنجایی که این کاندومها فاقد لاتکس می باشند، میتوان برای افرادی که به لاتکس آلرژی یا حساسیت دارند استفاده نمود.

اکثر افرادی که زایمان و یا سقط جنین داشته اند میتوانند فورا از این روش پیش گیری از بارداری استفاده کنند.

معایب استفاده از کاندوم زنانه

ممکن است در هنگام قرار دادن کاندوم زنانه باعث ایجاد ناراحتی، احساس سوزش، خارش یا بثورات شود

عدم رضایت مندی زنان به علت تحریک پذیری کم تر

قرار دادن و خارج کردن کاندوم زنانه ممکن است برای زنان اندکی مشکل باشد.

آلرژی به مواد اولیه کاندوم

از انواع مردانه خود، گران تر هستند و ممکن است در هر جایی پیدا نشوند.

کاندوم های زنانه ممکن است در هنگام نزدیکی پاره شده و نشت کند.

گاهی وقت ها قرار دادن کاندوم در داخل واژن مشکل می باشد.

احتیاج به همکاری شریک جنسی دارد.

بروز بیماری های ناشی از این ماده لغزنده

روش صحیح استفاده از کاندوم زنانه

استفاده از کاندوم زنانه آسان بوده ولی استفاده و عادت نمودن به آن، احتیاج به تمرین دارد.خانمها میتوانند این کاندوم ها را به روشهای مختلفی در داخل مهبل خود قرار دهند. شما میتوانید در حالی که ایستاده اید ویک پایتان را بر روی یک صندلی قرار داده اید، یا در حالی که نشسته اید و پاهایتان را از یکدیگر باز نموده اید و چه بسا در حالت خوابیده نیز این کاندومها را در داخل مهبلتان قرار دهید .استفاده از کاندوم زنانه راحت بوده ولی استفاده و عادت نمودن به آن، احتیاج به تمرین دارد.

خانمها می توانند این کاندوم ها را به روشهای مختلفی در داخل مهبل خود قرار دهند. شما می توانید در حالیکه ایستاده اید ویک پایتان را بر روی یک صندلی قرار داده اید ، یا در حالیکه نشسته اید و پاهایتان را از یکدیگر باز نموده اید و حتی در حالت خوابیده نیز این کاندومها را در داخل مهبلتان قرار دهید .استفاده از کاندوم زنانه آسان بوده ولی استفاده و عادت نمودن به آن، نیاز به تمرین دارد.

1- بسته را با دقت باز کنید. یک موقعیت مناسب و راحت برای قرار دادن کاندوم داخل واژنانتخاب کنید. می توانید در حالی که ایستاده اید و یک پایتان را بر روی یک صندلی قرار داده اید، و یا در حالیکه تشسته اید و پاهایتان را از یکدیگر باز نموده اید و حتی در حالت خوابیده کاندوم را داخل مهبل قرار دهید.

2- حلقه داخلی را با انگشت شست و میانی، در حالی که انگشت اشاره وسط حلقه می باشد، فشار دهید. حلقه باریک و دراز می شود. با دست دیگر لبهای خارجی مهبل را باز کنید و کاندوم را به آرامی داخل واژن نمایید.می توانید قبل از استفاده، از روان کننده ها برای داخل کردن راحت تر استفاده کنید.

3- انگشت اشاره را داخل کاندوم کرده و حلقه داخلی را تا جایی که امکان دارد فشار دهید.

4- مطمئن شوید که کاندوم درست و مستقیم داخل مهبل قرار گرفته است و پیچ و تاب نخورده باشد. حلقه خارجی باید خارج از واژن باقی بماند.

5- بهتر است هنگام آمیزش، آلت مرد با دست به داخل کاندوم هدایت شود تا از لیز خوردن و داخل رفتن آن خارج از کاندوم جلوگیری شود.

6- در پایان مقاربت، قبل از بلند شدن و ایستادن آن را خارج کنید.

 

تصویر

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: