دود سیگار حاوی ترکیبی از 7000 ماده شیمیایی از جمله نیکوتین است. نیکوتین یک ماده شیمیایی بسیار اعتیاد آور است که در گیاه تنباکو وجود دارد. در حالی که نیکوتین یک ماده شیمیایی در سیگار است ، اما مسئول مضرات قابل پیشگیری ناشی از استعمال سیگار مانند بیماری های قلبی عروقی ، شرایط ریه و سرطان نیست.
بیشتر مطالعات موجود نشان میدهد که استعمال دخانیات تاثیر منفی بر مرحله تحریک پذیری جنسی و نعوظ و ایجاد مایع روان کننده دارد.
دود سیگار می تواند باعث کاهش قابل توجهی در ظرفیت نعوظ بعد از تنها یک سیگار شود.
برخی از بیماری های جنسی را ترویج داده و منجر به یائسگی زودرس می شود.
سیگار کشیدن به طور متداول قطر آلت تناسلی را کم می کند.

سیگار و قدرت جنسی

سیگار سبب اسیب اسپرماتوزوئیدها و کاهش باروری می شود. استفاده از سیگار و دخانیات سبب کاهش تعداد و کیفیت اسپرماتوزوئیدها و در نتیجه ناهنجاری ها و اختلال های کروموزومی می شود. به همین علت هم استفاده از دخانیات، قدرت باروری مردها را پائین می آورد.

بهبود اختلال نعوظ با ترک سیگار

احتمال اختلال نعوظ در مردان سیگاری نسبت به افرادی که سیگار نکشیده اند، بیشتر است. همچنین اختلال نعوظ در افرادی که بصورت دائمی و شدید سیگار می کشند، بیشتر نشان داده شده است، ولی خبر خوب اینکه با ترک سیگار علایم اختلال نعوظ هم از بین می رود.

درمان نازایی ناموفق

احتمال نازایی در خانم های سیگاری شش برابر خانم هایی است که سیگار استفاده نمی کنند. حتی میزان موفقیت به دنبال درمانهای نازایی و IVF در خانم های سیگاری بطور واضحی کم تر از خانم های غیرسیگاری است. دیده شده در خانم های سیگاری تعداد و کیفیت تخمک ها و جنین های به دست آمده کم تر است و احتمال کاشت این جنین ها در رحم کاهش می یابد، طوری که در اشخاص سیگاری تا 50 درصد میزان کاشت جنین و حاملگی کاهش می یابد.

درصورتی که شما یک آقا هستید باید بدانید رگ های خونی آلت تناسلی تان تحت تأثیر سیگارهایی که می کشید محدود و تنگ میشوند و در نتیجه نعوظ باکیفیتی نخواهید داشت. ترک سیگار به ویژه در مردهای جوان میتواند این مشکل را حل کند. خانم ها هم با ترک سیگار مشکلشان از این جهت رفع خواهد شد.

سیگار و یائسگی زودرس

تأثیر دیگر دخانیات بر رابطه جنسی این است که استعمال دخانیات بر قدرت باروری هم تأثیر منفی می گذارد، احتمال ابتلا به بیماری های آمیزشی را افزایش می دهد و منجر به یائسگی زودرس می شود.

تأثیر دخانیات بر سلامت جنسی

رابطه بین استعمال دخانیات در طولانی مدت و ایجاد اختلال در میل جنسی( اختلال نعوظ یا خشکی واژن) کاملاً به اثبات رسیده است.

درصورتی که چه مشکلات ایجاد شده برای سلامت جنسی ناشی از عوامل زیادی هستند ولی استعمال و تأثیر دخانیات بر رابطه جنسی یکی از مهمترین عوامل به شمار می آید به ویژه زمانی که میل جنسی بطور ناگهانی کاهش می یابد.

دخانیات بعنوان یکی از عوامل بسیار پرخطر در ابتلا به بیماری های قلبی عروقی شناخته می شود.

پیدایش مشکل در گردش خون یکی از علل اصلی فیزیکی اختلال نعوظ است.

واضح و روشن است که نیکوتین و تنباکو به واسطه اثرات زیان آور خود بر گردش خون سلامت جنسی مصرف کنندگان مواد مخدر را به خطر می اندازند.

ارتباط بین مشکلات نعوظ و بیماری های قلبی عروقی همچنین انقباض شریان های کلیه بیانگر این است که اختلال نعوظ یکی از علامت های نخست پیدایش بیماری های قلبی عروقی است.

اختلال نعوظ میتواند چند سال پیش از اولین علایم بیماری قلبی رخ دهد.

میزان زیانبار بودن استعمال دخانیات برای تمامی رگ های بدن به دوز مصرفی دخانیات و مدت زمانیکه شخص از دخانیات استفاده می کند بستگی دارد.

بعضی مطالعات صورت گرفته در خصوص تأثیر دخانیات بر رابطه جنسی حاکی از این است که اختلال نعوظ به میزان ۴۰% در افرادی که مرتبا از مواد مخدر استفاده می کنند افزایش می یابد.

ما یک سیگاری فعال و یک نوع سیگاری غیرفعال داریم. در اتاقی که مردی سیگار میکشد یک سوم دود آن به کناری اش میرسد یعنی درصورتی که مردی سه تا سیگار بکشد اثرات سیگار در بغل دستی او به مثل این است که یکی از سه تا سیگار را کناری وی کشیده است.

همین حالا سیگار کشیدن را متوقف کنید و از داشتن روابط جنسی بهتر لذت ببرید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: