NECK5مه شو: لکه ها و تیرگی های پوست گردن، دلایل مختلفی دارد. یکی از مهمترین این دلایل، خاک و گرد و غبار موجود در اطراف ما است که به راحتی به پوست می چسبند. ما گردن خود را به اندازه صورت نمی شوییم و لایه برداری نمی کنیم و بنابراین، این گرد و غبار و آلودگی های موجود در محیط، باعث به وجود آمدن لکه ها و تیرگی ها می شوند. از جمله دلایل دیگر تیرگی پوست، می توان به نور خورشید، عدم تعادل هورمونها و اگزما اشاره کرد.

از آنجا که علت اصلی لکه ها و تیرگی های پوست گردن، گرد و غبار و آلودگی ها می باشند، سعی نمایید به طور منظم پوست گردن را شستشو دهید و آن را همیشه تمیز نگه دارید. در ادامه، روش های پاکسازی و از بین بردن تیرگی ها را به شکل خانگی بیان خواهیم کرد:

1- خیار:

خیار رنده شده و یا آب آن را بر روی لکه های تیره گردن بگذارید. سپس برای چند دقیقه، گردن خود را با آن ماساژ دهید و بعد از آن به پوست خود گلاب بپاشید. خیار، پوست را نرم می کند و باعث درخشندگی آن می شود. با برداشتن سلول های مرده پوست توسط خیار، در پوست خود احساس طراوت خواهید کرد.

cucumber12- آب لیمو:

آب لیمو، باعث روشن شدن تیرگی های پوست گردن می شود؛ زیرا اسید سیتریک موجود در آن، یک عامل سفید کننده طبیعی است. دقت کنید زمانی که آب لیمو را بر روی پوست خود، استفاده کردید؛ به طور مستقیم در معرض نور خورشید قرار نگیرید. آب لیمو و یا پالپ (قسمت های گوشتی میوه) آن را مستقیما بر روی لکه ها قرار دهید. چنانچه دارای پوستی حساس می باشید، از آب لیموی رقیق استفاده کنید.

neck111 - Copy3- بادام و عسل:

بادام را آسیاب کرده و سپس پودر شیر، عسل، آب لیمو و روغن زیتون را به آن اضافه نمایید. خمیری ضخیم به دست خواهید آورد. این خمیر را به مدت 30 دقیقه بر روی پوست گردن قرار دهید. عسل، لیمو و شیر، روشن کننده های پوست می باشند و پوست از آنها تغذیه می کند.

neck17 - Copy4- عسل و گوجه:

ترکیبی از عسل و گوجه تهیه کنید و چند دقیقه آن را بر روی پوست گردن بمالید. این کار، باعث از بین رفتن سلول های مرده پوست خواهد شد. گوجه، لکه های تیره پوست را از بین می برد.

neck18 - Copy5- آلوئه ورا:

ژل آلوئه ورا را به طور مستقیم بر روی تیرگی های پوست گردن قرار دهید. پس از 20 دقیقه گردن خود را بشویید. آلوئه ورا روشن کننده طبیعی پوست و از بین برنده تیرگی ها و لکه های پوست می باشد.

aloe6- سیب زمینی:

یک سیب زمینی را رنده کنید و به مدت 15 دقیقه، بر روی پوست گردن خود قرار دهید. سیب زمینی از جمله سفید کننده های طبیعی پوست محسوب می گردد.

neck16 - Copy7- گردو و ماست:

گردوی چرخ کرده را با ماست مخلوط نمایید. سپس به مدت 10 دقیقه پوست گردن خود را با آن ماساژ دهید. در نهایت پوست خود را با آب سرد بشویید. گردو حاوی ویتامین های گوناگون و روی می باشد که با تغذیه و هیدراته کردن پوست، باعث نرمی و صاف شدن آن می گردد.

neck1111

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: