picture of happy girl with toothbrush over white

مه شو: در این مقاله قصد داریم شما را با نکاتی مهم برای داشتن دندان هایی سالم و سفید آشنا کنیم تا با رعایت آنها دندان هایی سفید مانند مروارید داشته باشید:

1- کسانی که شراب قرمز و یا چای سیاه می نوشند و افراد سیگاری قطعا دندان هایی سفید نخواهند داشت. از جمله عوامل دیگری که باعث تیره شدن رنگ دندان ها می شوند می توان به انواع نوشابه ها، آب میوه های تیره و سس های مختلف اشاره کرد. این مواد تیره رنگ باعث ایجاد لکه بر روی دندان ها می شوند؛ بنابراین، پس از خوردن و یا نوشیدن اینگونه مواد غذایی بلافاصله مسواک بزنید و در صورت نیاز و بر طبق نظر دندانپزشک از مواد سفید کننده مناسب استفاده نمایید.

20

2- مسواک خود را هر 2 یا 3 ماه یکبار به دور انداخته و از یک مسواک نو استفاده نمایید. چنانچه دارای مسواک برقی هستید، سر آن را هر 2 یا 3 ماه یکبار تعویض کنید زیرا در غیر این صورت باکتری ها را وارد دهان خود خواهید کرد.

19

دندانپزشک " بورلی هیلز هارولد" در مورد بهترین راه مسواک زدن می گوید: "مسواک خود را در زاویه 45 درجه مقابل لثه ها قرار داده و آن را به شکلی دورانی و بسیار آرام حرکت دهید. مسواک را مانند مداد دست بگیرید و آن را محکم بر روی دندان ها نکشید."

12

3- زبان خود را تمیز کنید. هر روز از یک کاردک مخصوص زبان به منظور حذف پلاک های زبان و تازه و خوشبو کردن نفس خود استفاده کنید. یکی از عوامل اصلی بوی بد دهان، وجود باکتری ها بر روی زبان است که با تمیز کردن زبان خود می توانید آن باکتری ها را دور نمایید. دکتر کاتز در این باره می گوید: " استفاده از یک کاردک مناسب و تمیز کردن زبان توسط آن، بسیار مؤثرتر از استفاده مسواک و خمیر دندان برای پاکسازی زبان است."

18

4- غذاهای پاک کننده دندان بخورید. مصرف غذاهای سفت و محکم و یا خوراکی های ترد مانند سیب ( که به عنوان مسواک طبیعی شناخته شده است)، هویج خام، کرفس و ذرت بو داده، باعث پاکسازی دندان ها می شود. زمانی که مسواک در دسترس ندارید بهتر است پس از خوردن وعده های غذایی، یکی از مواد غذایی مذکور را میل نمایید.17

5- صبح ها سرکه سیب غرغره کنید و پس از آن مسواک بزنید. سرکه باعث حذف لکه ها می شود، باکتری های موجود در دهان و لثه را از بین می برد و باعث سفید شدن دندان ها می گردد.

16

6- هفته ای یکبار با جوش شیرین دندان های خود را مسواک بزنید. زمانی که به جای خمیر دندان از جوش شیرین استفاده می کنید، لکه های موجود بر روی دندان های شما از بین رفته و دندان های شما سفید خواهند شد.

از نمک هم می توانید به جای خمیر دندان استفاده کنید؛ فقط پس از مسواک زدن، کاملا دهان خود را بشویید و نمک را قورت ندهید تا سدیم وارد بدن شما نگردد. برای تمیز کردن لثه های خود می توانید هر روز با نمک مسواک بزنید.

15

7- دهان شویه ها را فراموش نکنید. چنانچه دهان شما بوی بدی می دهد بهتر است از خوشبو کننده نعناع بدون قند استفاده کنید. در خرید دهانشویه کاملا مطمئن شوید که فاقد الکل می باشد. از آنجا که اکثر دهانشویه ها حاوی الکل زیادی هستند باعث خشک شدن بافت های دهان می شوند. خشک شدن دهان موجب پیدایش باکتری ها می شود.

14

8- از نخ دندان زیاد استفاده کنید. بهتر است همیشه و در همه شرایط نخ دندان همراه خود داشته باشید.

13

9- صبح ها زمانی که از خواب بیدار می شوید و شبها قبل از خواب، حتما مسواک بزنید. برای تمیز کردن دندان ها بهترین زمان همین دو زمان مذکور است. در توضیح این امر می توان گفت بزاق دهان که پلاک های حفره زای دندان را از بین می برد، در طول شب خشک می شود؛ بنابراین، بهتر است قبل از خواب تمام پلاک ها را از روی دندان ها برداریم. اهمیت مسواک زدن صبح در این است که اگر در طول شب، پلاک و یا باکتری در دهان ایجاد شده باشد را از بین ببریم.

歯ブラシをする男性

10- خانم ها بهتر است برای سفید تر به نظر رسدن دندان های خود از رژلب های قرمز روشن و یا صورتی استفاده کنند. رژلب هایی با رنگ های روشن، رنگ دندان ها را زرد نشان می دهند.

11

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: