mahsho s

مه شو: چربی انباشته شده شکم و داشتن شکمی بزرگ و نازیبا، مسأله آزار دهنده ای برای هر فردی است که به ظاهر و سلامت خود بسیار اهمیت می دهد. اگر به دنبال راه هایی برای به دست آوردن شکمی صاف، زیبا و مسطح و کمری باریک می باشید، به مطالب زیر توجه نمایید:

1- تعداد وعده های غذای خود را افزایش دهید:

وعده های غذایی خود را به 5 تا 6 وعده کوچک در روز تقسیم کنید. این امر، از جمله عوامل اصلی کاهش اشتها در هنگام وعده های اصلی محسوب می شود و در نتیجه مانع پرخوری می گردد. به یاد داشته باشید شام را دیرتر از ساعت 7 بعد از ظهر میل ننمایید.

2- صبحانه را حذف نکنید:

بعد از یک خواب طولانی باید تغذیه مناسب داشته باشید. نخوردن صبحانه نه تنها کمر شما را باریک نخواهد کرد بلکه نتیجه معکوس نیز خواهد داشت زیرا زمانی که سوخت و ساز بدن کم می شود، بدن در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد کرد و کالری کمتری خواهد سوزاند. علاوه بر این، کمبود انرژی مانع انجام تحرک کافی می گردد و در نتیجه چربی سوزی بدن پایین می آید که همه این عوامل باعث چاقی و نازیبایی شکم می گردد.

3- در انتخاب مواد غذایی خود دقت کنید:

اگر می خواهید چربی شکم شما محو شود، سعی کنید مواد غذایی مانند غلات، سبزیجات، میوه ها، شیر کم چرب، مرغ، غذاهای دریایی و تخم مرغ مصرف نمایید. از محصولات لبنی کم چرب استفاده کنید و از مصرف غذاهایی مانند پیتزا، غذاهای سرخ شده و شیرینی جات پرهیز نمایید.

4- آرام غذا بخورید:

هنگام غذا خوردن، عجله نکنید. سعی کنید آرام غذا خوردن و آرام جویدن جزء عادات غذایی شما گردد. این امر باعث می شود با خوردن کمی غذا با سرعت آهسته، احساس سیری کنید.

5- فعالیت ورزشی مناسب و کافی داشته باشید:

کسانی که قصد دارند شکمی صاف و زیبا داشته باشند، پیاده روی و ایروبیک روزانه را فراموش نکنند. بهترین زمان برای انجام این ورزش ها، صبح ها و بعد از صرف یک وعده بسیار سبک می باشد.به این ترتیب، حجم عضلاتتان هم حفظ خواهد شد.

جزئیات بیشتر در این مورد را در مقالات مربوط به این موضوع و در بخش ورزشی سایت مه شو، مطالعه فرمایید.

فعالیت های فیزیکی از بهترین های راه های از دست دادن چربی شکم هستند. هر زمان که برای شما مقدور است، دراز و نشست کنید.

6- زیاد آب بنوشید:

روز خود را با نوشیدن یک لیوان آب آغاز نمایید و در طول روز نیز سعی کنید زیاد آب بنوشید. انواع نوشابه های گازدار را کنار بگذارید.

7- خواب کافی داشته باشید:

اگر به مقدار کافی استراحت نکنید، بدن شما به اندازه کافی انرژی نخواهد داشت. بر اساس نظر بهترین دکترهای زیبایی و متخصصان تغذیه؛ عدم خواب کافی، خستگی و فقدان انرژی منجر به کاهش سوخت و ساز بدن شده و در نتیجه چربی در قسمت شکم انباشته خواهد شد.

8- از مصرف الکل بپرهیزید:

الکل برای سلامت بدن به ویژه برای کبد بسیار مضر است. الکل باعث می شود که فرایند چربی سوزی طبیعی بدن کاهش یابد.

9- استرس نداشته باشید:

استرس از عوامل اصلی افزایش وزن و چاقی می باشد. هنگامی که دچار استرس می شوید، بدن شما هورمون های استرس را به بخش هایی پمپ می کند که موجب می شوند چربی در قسمت شکم و کمر به شکل عمده ای افزایش یابد. مراقبه، موسیقی آرامش بخش و نفس عمیق به شکل مؤثری چربی شکم را از بین می برند.

10- نمک مصرفی خود را کاهش دهید:

نمک، آب بدن شما شما را جذب می کند. به همین دلیل، افزایش چربی شکم متوقف نخواهد شد. برای داشتن کمری باریک و زیبا از خوردن غذاهای شور اجتناب نمایید.

11- چربی های خوب را مصرف کنید:

بهترین دکترهای زیبایی و متخصصان تغذیه بر این باورند که یک رژیم غذایی حاوی میزان بالایی از چربی های اشباع شده مانند آواکادو، آجیل، انواع تخمه ها، سویا و شکلات از تجمع چربی شکم جلوگیری می کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: