مه شو:

با فرارسیدن تابستان، فصل صندل های رنگارنگ توجه خانوم ها به ناخن هایشان بیشتر میشود. با پیروی از توصیه های موجود میتوانید از ایجاد مشکلات رایج جلوگیری نموده و پاهای زیباتری داشته باشید.

ناخن های فرورفته در پوست

این حالت زمانی اتفاق می افتد که کناره های ناخن شست درون پوست پا فرو میرود. عواملی نظیر عدم مراقبت و تمیز نمودن ناخن ها و همچنین کوتاه نمودن ناخن های پا توسط اشخاص مبتدی و پوشیدن کفشهای خیلی تنگ سبب عدم رشد مناسب ناخن ها میشوند.

اگر که از این مسئله دردناک رنج میبرید توصیه میشود که پزشک متخصص خود را ملاقات کنید زیرا اگر نتوانید ناخن ها را بدرستی کوتاه کنید امکان عفونی شدن آن وجود دارد.برای پیشگیری از وقوع این مشکل همیشه ناخنهای پایتان را تمیز نگه دارید و اگر تمایل به انجام پدیکور دارید مطمئن شوید که شخصی که به آن مراجعه میکنید آموزشهای لازم را دیده و علاوه بر آن از ابزارآلات تمیز و ضدعفونی شده استفاده می کند.

قارچ ناخن

شرایط محیطی از عوامل اصلی رشد قارچ میباشد. این نوع از قارچ که در ناخن شست پا رشد میکند علاقمند به مکانهای گرم و معتدل و مرطوب است و چه جایی بهتر از پا که دارای رطوبت دائمی است ! ازجمله مشکلاتی که قارچ ها ایجاد میکنند ایجاد زخم برای ناخن هاست به اینصورت که سبب شکاف برداشتن ناخن ها میشوند. مواردی نظیر بی رنگی و یا تغییر رنگ دادن، ضخامت غیر معمول ناخن ها، شکنندگی از جمله علائم وجود این نوع از قارچ بشمار می آیند.در صورت عدم تشدید آن درمان موضعی و در غیر اینصورت (تشدید آن) درمان خوراکی توصیه میشود.

کبودی ناخن

کبودی ها معمولا در اثرآسیب دیدن و یا دویدن های مکرر ایجاد میشوند.متاسفانه هیچگونه درمانی برای ناخن شستی که کبود میشود وجود ندارد. در این مورد دو حالت وجود دارد اگر که ناخن شما نیفتاد باید صبر کنید که کبودی با رشد ناخن از بین برود اما اگر ناخن شما شل شد باید سریعا به پزشک متخصص مراجعه کرده تا اقدامات لازم جهت جدا کردن ناخن انجام گیرد.

شکنندگی ناخن

سوالی که در اینجا مطرح است ضعیف بودن ناخن و علت شکسته شدن آن است !؟ علت آن احتمالا خشکی ناخن شماست. بخاطر داشته باشید که ناخن های پا را مرطوب نگه دارید تا استحکام دوباره خود را بدست آورند.بطور مثال میتوانید پاهایتان را درون مایعات ضدعفونی کننده قرار دهید که این عمل از رشد قارچ نیز جلوگیری مینماید. همچنین میتوانید بر روی ناخن ها و اطراف آنها لوسیون بمالید.این نکته را نیز فراموش نکنید که علت شکنندگی ناخن میتواند رشد قارچ در این نواحی باشد. ( اگر که آبرسانی و مرطوب نمودن افاقه نکرد حتما به پزشک مراجعه نمایید.)

ضخامت ناخن

رشد قارچ در ناخن سبب ضخیم تر شدن آنها میشود اما نباید این را فراموش کرد که آسیبهایی که به انگشت شست وارد میشود نیز میتواند باعث این ضخامت شود.اگر که علت این ضخامت یک آسیب ساده باشد پس از مدتی ناخن به حالت اولیه و طبیعی خود بازمیگرددو بطور کامل درمان میشود. اما اگر در درمان آن عجول هستید میتوانید از ژل اسیدی برای از بین بردن باکتریها و پاک کردن لایه های اضافه ناخن استفاده کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۴ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: