مه شو: با افزایش سن، لب ها رفته رفته، باریک تر و خشک تر شده و رنگ وطراوت سالهای جوانی را از دست می دهند.در این مقاله نکاتی را به شما دوستان یادآور می شویم که با رعایت آنها می توانید لب هایی سالم تر، زیبا و جذاب تر داشته و سالهای بسیار طولانی تری جوانی لب های زیبای خود را حفظ کنید.

لب ها را از داخل هیدراته نگه دارید

خشک بودن لب ها یکی از علائمی است که به شما نشان می دهد به اندازه کافی آب نمی نوشید.سعی کنید علاوه بر نوشیدن آب سالم، از آب سبزیجات، چای سبز، انواع میوه و آب میوه هم در رژیم غذایی خود استفاده کنید و به این ترتیب، بدن خود را همیشه هیدراته نگه دارید.روشن بودن رنگ ادرار و خشک نبودن لب ها، از نشانه های هیدراته بودن و عدم کمبود آب در بدن به شمار می آیند.

از بالم های لب برای حفظ رطوبت لب ها استفاده کنید

بالم هایی که حاوی اسید هیالورونیک، روغن جوجوبا، آواکادو باشند، لب ها را به خوبی مرطوب کرده و درخشش آنها را حفظ می کنند. توصیه کازشناسان زیبایی این است که همانطور که برای پوست صورت خود از کرم های شب و روز و مرطوب کننده استفاده می کنید، هر روز و شب و حتی زیر آرایش هم بالم های لب با برندهای کاملا استاندارد و معتبر را فراموش نکنید.میزان بسیار کمی از پمادهای چشمی هم می توانند همین کار ا انجام دهند.

هرگز اجازه ندهید لب ها خشک و ترک خورده شوند.این اتفاق، علاوه بر اینکه ظاهر لب های شما را نازیبا می کند، بلکه در صورت عدم توجه کافی ، می تواند تهدیدی برای زیبایی و سلامتی لب ها و کاهش اعتماد به نفس در افراد باشد.

لب ها را لایه برداری کنید

یکی از موثرترین روش ها برای حفظ سلامت لب ها، لایه برداری است.با کمی شکر قهوه ای یا شکر ساده و چند قطره روغن زیتون یا نارگیل و یک مسواک تمیز، لب ها را به آرامی لایه برداری کنید.

هفته ای یکبار لایه برداری کافی است که همیشه لب هایی جذاب و سالم داشته باشید و کمک کنید تا از پوسته پوسته شدن در امان بمانند.

فراموش نکنید که لایه برداری با نمک بر روی لب های پوسته پوسته، موجب شدت سوزش لب ها می شود.اینکار را با مواد بالا انجام دهید.

بعد از لایه برداری، لب ها را مرطوب کنید.آرایش بر روی لب های صاف و بدون پوسته بسیار زیباتر و جذاب تر خواهد بود.

از محصولات حاوی SPF استفاده کنید

اگر بالم یا کرم چشمی شما sPF لازم را ندارد، توصیه می کنیم برای حفظ سلامت لب ها، خصوصا زمانی که بیرون از منزل هستید، از محصولاتی که حاوی SPF 15 باشند استفاده کنید.این کار زمانی که در ساحل هستید، اهمیت بیشتری پیدا می کند.در این مواقع تا SPF 30 را می توانید برای محافظت از لب ها انتخاب کنید.

زیبا باشید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: