در این مقاله شما را با برخی از فواید شگفت انگیز سیاه آشنا می کنیم پس از خواندن این مقاله لذت ببرید. بسیاری از افراد علاقه دارند قهوه خود را در وعده صبحانه بنوشند اما از فواید آن برای کاهش وزن آگاهی ندارند. سوال این است که قهوه سیاه چگونه به فرآیند کاهش وزن کمک می کند؟

ـ افزایش سوخت و ساز : غلظت بالایی از کافئین که در قهوه سیاه وجود دارد باعث افزایش فعالیت متابولیک بدن می شود در نتیجه بدن شما برای تولید انرژی کافی چربی بیشتری می سوزاند. بعلاوه سبب ایجاد حرارت و گرما می شود که به این امر فرآیند تبدیل کالری بدن به انرژی گرمایی و در نتیجه رهایی بدن از وزن اضافی گفته می شود.

ـ حاوی حداقل کالری : قهوه سیاه نوشیدنی می باشد که حاوی حداقل میزان کالری است. بنابراین شما می توانید آن را بدون ترس از افزایش وزن مصرف کنید حتی می توانید به کاهش وزن نیز امیدوار باشید.

ـ تامین انرژی مورد نیاز جهت کار کردن : قهوه سیاه یک نوشیدنی انرژی زا عالی بشمار می آید که سطح انرژی شما را در یک لحظه افزایش می دهد. بنابراین اگر آن را بین جلسات تمرین مصرف کنید به اندازه کافی انرژی برای ورزش کردن خواهید داشت.

ـ کاهش اشتها : این نوشیدنی دلپذیر اشتهای شما را کم می کند. به علت سطح بالایی از کافئین که دارد سبب آزاد سازی هورمون CCK که مهارکننده گرسنگی است ، می شود. در نتیجه شما در مدت زمان طولانی احساس گرسنگی نمی کنید.

ـ جلوگیری از احتباس آب : در برخی از افراد احتباس آب در بدن علت اصلی افزایش وزن بشمار می آید. در چنین مواردی قهوه سیاه می تواند مفید باشد زیرا خاصیت ادرارآور دارد.

ـ افزایش تجزیه و تحلیل چربی : قهوه سیاه سبب تجزیه و تحلیل چربی می شود که در نتیجه این امر به کاهش وزن کمک می کند. تجزیه و تحلیل چربی در واقع مکانیزم بدن به تجزیه چربی های مخفی و تبدیل آنها به اسیدهای چرب است. این اسیدهای چرب توسط بدن برای تولید انرژی و گرما مورد استفاده قرار می گیرند که کاهش وزن را در پی خواهد داشت.

ـ رفع سموم بدن : بعنوان یک فیبر غذایی درشت قهوه سیاه یک عامل مسهل بسیار عالی بشمار می آید که به دفع ناخالصی ها کمک می کند و این امر سبب از دست دادن وزن می شود.

سایر مزایای قهوه سیاه عبارتند از :

ـ نوشیدن قهوه سیاه در صبح به ترو تازه شدن ذهن شما کمک می کند و سبب می شود که در طول روز هوشیار و پرانرژی باشید.

ـ خطر مرگ و میر زودرس را تا 25% کاهش می دهد.

ـ کاهش خطر ابتلا به سرطان های پروستات ، آندومتر و پوست یکی دیگر از مزایای مصرف منظم قهوه سیاه است.

ـ این نوشیدنی حاوی انواع گوناگونی از آنتی اکسیدان ها است که از آسیب دیدن سلول و بدن در برابر خورشید جلوگیری می کند و مانع بروز نشانه های پیری می شود.

ـ قهوه سیاه یک ماده بسیار مناسب برای مبارزه با استرس و اضطراب است.

به یاد داشته باشید که قهوه سیاه همانطور که مزایایی دارد امکان دارد مصرف بیش از حد آن در حین ترک نوشیدن آن فرد را مستعد ابتلا به سردرد ، اختلالات معده و اختلالات گوارشی کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: