مهمترین علایم کمبود تستوسترون در مردان برخی از علایم شایع کمبود تستوسترون در مردان عبارت اند از:

کاهش میل جنسی ناباروری خستگی عدم توانایی در تمرکز کاهش توده عضلانی افسردگی اختلال نعوظ استخوان های ضعیف کاهش قدرت فیزیکی استقامت پایین

همانطور که اشاره کردیم، زنان نیز ممکن است از تاثیرکاهش سطح تستوسترون ، به ویژه در دوران یائسگی ، رنج ببرند. استفاده از روش درمانی استروژن جایگزین (ERT) باعث افزایش خطر کاهش سطح تستوسترون در زنان می گردد.

مهمترین علایم کمبود تستوسترون در زنان برخی از علایم شایع کمبود تستوسترون در زنان عبارت اند از:

کاهش میل جنسی ارگاسم ضعیف انرژی پایین و خستگی افسردگی، نوسانات خلقی کاهش قدرت استقامت کم استخوان های ضعیف از دست دادن تمرکز

اگر شما ، یا کسی که او را دوست دارید ، این علائم را تجربه کرده و مشکوک به کمبود تستستورون باشید ، با یک آزمایش خون ساده می توانید این عارضه را شناسایی نمایید . درباره این فرآیند حیاتی ، باید با پزشک مراقبت های بهداشتی ، نه فقط برای آزمایش بلکه برای درمان ، مشورت کرد. درهر دو نوع درمان ، داروئی و طبیعی باید تحت نظر یک پزشک با تجربه و حرفه ای قرار بگیرید .

روش مطمئن برای درمان کمبود تستستورون چیست ؟ با درک و آگاهی از اثرات منفی کاهش سطح تستوسترون ، موجی از تولید دارو، برای درمان این مشکل ، رو به رشد است. اما پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه با سرعت به سمت مصرف داروها بروید، این مشکل را بررسی کنید . امروزه درمان از طریق جایگزینی تستوسترون یا TRT توسط بسیاری از درمانگران توصیه می شود.

با این حال باید گفت که این روش درمان ،عوارض جانبی جدی به همراه دارد که باید قبل از شروع با دقت در نظر گرفته شود. اول اینکه این یک روش درمانی جدید است و مدت زمان زیادی از استفاده از این روش نمی گذرد و درنتیجه اطلاعات کافی در مورد این نوع درمان در دسترس نیست . در واقع شما نمی دانید که با انتخاب این روش ، یعنی درمان TRT ، چه اتفاقاتی در بدن شما رخ خواهد داد.

نگرانی دیگر این است که دوز مصرف دارو در بیماران مختلف مشخص نیست . چون میزان مصرف از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت است . نداشتن آگاهی از این موضوع ، خود یک مشکل بالقوه و خطرناک بشمار می رود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: