پروتئین باارزش ترین ماده غذایی برای ترمیم و ساخت فیبرهای عضلانی محسوب می شود . مطالعات نشان می دهد که 12 درصد از مردان و 24 در صد از زنان بالای 70 سال ، بسیار کمتر از میزان توصیه شده (8/0 گرم پروتئین به ازای هرکیلو در روز) پروتئین مصرف می کنند. به طور کلی در حال حاضر، رژیم غذایی پیشنهادی برای پروتئین 50 گرم در روز و یا 8/0 گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن می باشد که برای مردان و زنان 19 سال به بالا توصیه می گردد. تحقیقات اخیر نشان می دهد که پروتئین مورد نیاز افراد 65 سال و بالاتر باید بیشتر باشد. برای افراد بزرگسال سالم 1 تا 2/1 گرم پروتئین برای مصرف روزانه مورد نیاز است. برای افرادی که مشکل کاهش توده عضلانی دارند میزان پروتئین مورد نیاز بین 2/1 تا 5/1 گرم در روز می باشد.

برای تعیین میزان مورد نیاز پروتئین ابتدا وزن بدن را به پوند اندازه گیری کرده و عدد وزن را در 45/0 ضرب کنید. عدد حاصل وزن بدن به کیلو گرم می باشد. در مرحله بعدی این عدد را در 2/1 ضرب کنید عدد حاصل میزان پروتئین مورد نیاز بدن می باشد . برای مثال اگر وزن بدن یک شخص 150 پوند و معادل 5/67 کیلوگرم باشد میزان مورد نیاز پروتئین برای این شخص حدود 81 گرم در روز است . گوشت و مرغ و ماهی دارای 7گرم پروتئین درهر اونس می باشند . یک فنجان شیر یا یک عدد تخم مرغ در حدود 8 گرم پروتئین دارد. همچنین می توان تنقلات با پروتئین بالا را به رژیم غذایی اضافه کرد.

پروتئین را عاقلانه انتخاب کنید برای تاثیر مثبت در درمان کاهش ماهیچه ، فقط میزان مصرف پروتئین اهمیت ندارد بلکه مهم این است که چه نوع پروتئینی مصرف می کنید . انواع پروتئین ساختاریکسانی ندارند . به نظر می رسد نوع پروتئین مصرفی در جلوگیری از کاهش عضلانی نقش مهمی ایفاء می کند . پروتئین موجود در رژیم های غذایی از انواع اسید های آمینه ساخته شده است. بدن انسان خود قادر است بعضی از انواع اسید آمینه را بسازد. اما بقیه انواع اسید آمینه مورد نیاز، باید از طریق غذاهای سرشاراز پروتئین وارد بدن گردد . 20 نوع اسید آمینه خاص وجود دارد که برای بدن ضروری است و خود قادر به ساخت آنها نمی باشد. اما بدن می تواند برخی از انواع اسید آمینه را با سنتز دیگر اسید های آمینه تولید نماید.

اسید آمینه لوسین در حفظ عضلات بدن نقش حیاتی دارد و یک اسید آمینه خاص و ضروری است که بدن قادر به تولید آن نمی باشد و باید آن را از طریق منابع غذایی دریافت نمایید.

بهترین منابع پروتئین که می توانید به رژیم غذایی خود اضافه کنید شامل موارد زیر می شوند :

گوشت اورگانیک ، عدس ، ماهی ، مرغ ، شیر و پنیر خام ، ماست یا دوغ ، لوبیای سیاه و سفید ، تخم مرغ

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: