برای اینکه گیاهان و خوراکی هایی را که به کار می بریم بهتر بتوانند بر روی تغذیه پوست ما اثر بگذارند و لطافت را به ارمغان آورند، لازم است تا پوست زنده ما مستقیما این مواد را دریافت کند؛ مواد، فوری جذب شوند و بتوانیم از خواص آن ها برای ترمیم پوست خود بهره بگیریم.

قبل از این کار باید پوست را از مواد آرایشی پاک کرد و سلول های مرده و شاخی شده ی آن را جدا کرده و از چربی هایی که به وسیله غده های ترشح کنند پوست ترشح می شوند تمیز نماییم ؛ یعنی آن ها را از پوستمان جدا کرده و پوست را پاک و نازک و لطیف کنیم و سپس از مواد مغذی استفاده کنیم.

برای نازک کردن پوست به خصوص پوست صورت، باید از شامپوی بچه استفاده نماییم که دارای مواد قلیایی کمتری می باشد و به پوست آسیبی نمی رساند.

بهترین راه در راستای لطافت

یک لیف نرم را به مقداری شامپوی بچه آغشته نموده و سپس آن را به صورتمان که قبلا آن را خیس نموده ایم می کشیم ، این لیف را آرام، آرام به صورت می مالیم ؛ بهتر است این کار را از پیشانی شروع کرده و تا گوش ها و زیر گردنمان ادامه دهیم و صورت را کاملا با آن شست و شو دهیم، با این عمل چربی های روی پوستمام و همچنین آلودگی های روی آن را کاملا تمیز نموده و سلول های شاخی شده ی آن را هم از بین می بریم تا پوست صورتمان نازک و لطیف تر شود. پس از تمیز کردن صورت با کف شامپو آن را با آب ولرم تمیز می شوییم و سپس خشک می کنیم، در صورت تمایل ، حالا بهترین زمانی است که میوه را به پوست خود بمالیم یا بخور مناسب را انجام دهیم.

توصیه های کلیدی!

بهتر است همیشه قبل از استفاده از ماسک های زیبایی، پوستمان را بخور دهیم تا منافذ آن باز شده و آماده پذیرش مواد مغذی ماسک ها شود. در عین حال پس از بخور، بدترین زمانی است که پوست در صورت ارتباط با محیط آلوده ، آلودگی را دریافت نموده و دچار بیماری می گردد چرا که منافذ پوست کاملا باز بوده و آماده است تا مواد مغذی یا آلودگی را دریافت کند، پس بهتر این است که لطیف تر کردن پوست را پس از بیرون آمدن از منزل و زمانی که در خانه هستیم انجام دهیم. پس از نازک کردن پوست، بهترین عمل شست و شوی پوست با آب میوه مخلوط با روغن بادام یا شیره نارگیل می باشد که فورا جذب پوست شده و برای آن بسیار مفید می باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: