هر کسی تا به حال سعی کرده وزن کم کند و موفق شده می داند که این کار واقعا یک نوع مبارزه است نکاتی چند برای موفقیت بیشتر شما در پایین آورده شده است.

برای سلامت بودن بخورید.

انواع مختلف خوراکی هایی را که کم کالری و دارای مواد حبوبات و شیر کم چربی،همین طور ماهی،گوشت مرغ یا انواع غلات. غذاهایی را بخورید که کم چربی و کم شکر باشند. مقدار غذایی که در بشقاب می کشید باید معقول باشد.

مراقب میزان کالری باشید.

برای کم کردن وزن باید حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری را از رژیم روزانه فعلی خود حذف کنید عموما خانم هایی که وزنی خدوو ۸۵_۸۲ کیلوگرم دارند باید حدود ۱۲۰۰_۱۰۰۰ واحد کالری برای کم کردن وزن در روز بسوزانند بیشتر خانم هایی که ۸۵ کیلوگرم به بالا هستند یا آن هایی که مرتبا ورزش می کنند برای کمک کردن وزن باید روزانه بین ۱۶۰۰_۱۲۰۰ واحد کالری بسوزانند برای انتخاب غذاهایی که کم چرب یا کم کالری هستند.

از خوردن شیر غافل نشوید.

برای کم خوردن کالری و چربی،لبنیات را از رژیم غذابب خود حذف نکنید لبنیات سرشار از کلسیم و مواد غذایب هستند و از پوکی استخوان جلوگیری می کننند محصولات لبنی کم چربی یا بدون چربی را انتخاب کنید که دارای مقداری از کلسیم و مواد موجود در شیر چربی نگرفته هستند این کار را به تدریج انجام دهید اگر عادت به نوشیدن شیر پرچرب دارید اول آن را با شیر ۲%چربی بعو با شیر ۱%چربی عوض کنید و سپی شیر بدون چربی بنوشید.

حرکت داشته باشید.

ورزش کلید موفقیت برای کم کردن وزن در طولانی مدت است و به شما کمک می کند که کالری بسوزانید ورزش چربی های اضافی دور کمر را بر می دارد و اشتهای شما را کنترل می کند همین طور وضعیت عضلات را طوری نگه می دارد که مناسب برای انجام دیگر فعالیت های ورزشی باشند. آرام شروع کنبد و به تدریج به ۳۰ دقیقه فعالیت ورزشی در روز برسانید بهتر آن است که هر روز هفته ورزش کنید.

رژیم ضربتی را فراموش کنید.

رژیم های ضربتی مثل رژیم "خوردن فقط پروتئین"یا خوردن "فقط کربوهیدرات" نتیجه بخش نیستند ممکن است خیلی وسوسه کننده باشند اما بیشتر رژیم های غذایی که بسیار سریع وزن را پایین می اورند معمولا از نظر مواد غذایی بسیار ضعیف هستند و عوارض جانبی دارند بخصوص رژیم هایی که در آن کمتر از ۸۰۰۰ واحد کالری در روز خورده می شود اگر چه این رژیم ها فورا وزن را پایین می آورند ولی بیشتر کم شدن وزن در نتیجه کمبود آب در بدن است به محض این که رژیم را متوقف کنید وزنتان زیاد می شودو بدن به صورت اولیه در می آید.

داروها را بشناسید.

اگر اضافه وزن و یا اضافه وزن به اضافه عوامل خطر و بیماری های مربوط دارید ممکن است پزشک دارویی برای کم شدن چند کیلو گرم از وزن به شما توصیه کند اگر رژیم غذایی کم کالری گرفته اید ورزش کرده اید و به مدت شش ماه تغییرات عادتی در زندگی تان به وجود آورده اید و برای کم کردن وزن هیچ نتیجه ای نگرفته اید فقط آن وقت مجازید از داروی لاغری استفاده کنید زیرا داروهای لاغر کننده عوارض جانبی دارند وقبل از مصرف هر کدام باید منافع و مضار آن ها را بشناسید این داروها باید در کنار رژیم غذایی کم کالری و فعالیت جسمانی مرتب خورده شوند نه به عنوان جانشینی برا تغییرات.

کمک بگیرید.

به افراد خانواده و دوستانتان بگویید که رژیم غذایی دارید و بپرسید که آن ها چگونه می توانند به شما کمک کنند.قرار گرفتن در یک گروه می تواند کمک خوبی برای انجام تغییرات و دنبال کردن رژیم غذایی باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: