دستهایتان را نمی توانید پنهان کنید! دست تنها جزئی از جسم است که پوشانده نمی شود. بدن را لباس می پوشاند و پاها را کفش. حتی چهره را هم می توان با پوششی از آرایش پوشاند، اما دستها- جز در مواقعی که دستکش به دست دارید- پوششی ندارند، پس باید به آنها توجه بیشتری داشت.

پوست دست بسیار حساس و آسیب پذیر است و در اثر انجام کار زیاد زیبایی و لطافتش را از دست می دهد و پرچین و چروک می شود، به طوریکه اغلب می بینیم بسیاری از زنان با چهره های جوان، دستهای پیر و خشنی دارند.

برای محافظت از دستها به هنگام انجام کارهای خانه باید از دستکش استفاده کرد. دستکش لاستیکی افزون بر پوست دستها، ناخنها را هم سالم و تمیز نگه می دارد.

شکل و اندازه دست تغییر پذیر نیست. اگر دستهای شما کوتاه و چاق یا باریک و کشیده و یا درشت یا ریز است، چاره ندارید جز اینکه آن را به همان شکلی که هست بپذیرید، اما به کمک کرمها و با لوسیونهای خاص پوست دست، می توانند نرمی و لطافت بیشتری به آن ببخشید.

اگر هربار پس از شستن دستها، از کرم یا لوسیون دست استفاده کنید و ناخنها را مرتب و تمیز نگه دارید، دستهای لطیف و زیبایی خواهید یافت. برای لطافت بخشیدن به دستها از گلیسیرین و گلاب به نسبت مساوی می توانید استفاده کنید.

لانولین خالص نیز در لطافت بخشیدن به پوست بسیار موثر است. از این ماده هم برای نرم کردن پوست دستها می توانید کمک بگیرید.

برای نرم و سفید کردن دستها از عسل و آب لیموترش استفاده کنید. مقداری عسل و آب لیموترش را مخلوط کنید و به مدت 15 تا 20 دقیقه دستها را با آن بپوشانید. سپس با آب نیمگرم بشویید.

از آب پرتقال و عسل هم می توانید ماسک خوبی برای دستهای خشن و تیره درست کنید. این ماسکها را پس از 15 تا 20 دقیقه بشویید و اثر خوب آن را ببینید.

می توانید از کره کاکائو هم برای لطافت بخشیدن به پوست بهره بگیرید، زیرا کره کاکائو نرم کننده پوست است و اگر دستها را با آن ماساژ دهید، به نتیجه خوبی می رسید.

عسل و روغن بادام نیز ماسک خوبی برای دستهاست. مقداری عسل و روغن بادام را مخلوط کنید و به مدت 20 دقیقه روی پوست بگذارید و بعد با آب نیمگرم بشویید.

راه دیگر لطیف کردن پوست دستها، استفاده از بلغور جو دوسر است. یک فنجان بلغور جو دوسر را در 5/6 پیمانه آب به مدت یکساعت بجوشانید و از آب آن برای حمام گرفتن دستها هرصبح و هرشب استفاده کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: