اگر پوست دستهایتان خیلی خشن است، بهتر است از فرمول زیر استفاده کنید :

2 عدد زرده تخم مرغ، 2 قاشق چایخوری روغن بادام شیرین، 25 گرم گلاب، 26 قطره تنتور ساده بنژوان. مواد بالا را کاملا مخلوط کنید و به شکل خمیر در آورید و شب، دستها را با قشر نازکی از آن بپوشانید. سپس با دستکش نخی بزرگتر از دستهایتان، آنها را بپوشانید و صبح روز بعد دستها را بشویید.

این کار سبب می شود که دستها نرم و لطیف شود. از این ماسک یک تا دوبار در ماه می توانید استفاده کنید.

سفیده تخم مرغ

خانمهای پاریسی، در گذشته از ماسک زیر برای نرم کردن دستها استفاده می کرده اند :

یک عدد سفیده تخم مرغ، یک قاشق چایخوری گلیسرین، 28 گرم عسل، مقداری پودرجو. این مواد را مخلوط کنید و به مدت یک تا دو ساعت روی دستها بگذارید، سپس با آب نیمگرم بشویید.

لیمو ترش

لیمو ترش معجزه گر دستهاست و در سفیده کردن و لطافت بخشیدن به آن نظیر ندارد. لیمو ترش افزون بر خاصیت نرم و سفیده کنندگی پوست دست، ناخنها را هم تمیز می کند. اگر نصف لیمو ترش را به پوست دست و ناخنها بمالید، به میزان اثر بخشی آن پی خواهید برد. لیمو ترش افزون بر خواص بالا، خاصیت دیگری هم دارد و آن بوزدایی است. بوی ماهی، سیر، پیاز و یا هر نوع ماده بدبویی را از دست می گیرد.

بادام

بادام و روغن آن بسیار مفید است. شیره بادام را با کمی شیر مخلوط کنید و به دستها بزنید. سپس دستها را با دستکش نخی بپوشانید و پس از چند ساعت با آب نیمگرم بشویید.

روغن بادام با زرده تخم مرغ و چند قطره سرکه و یک قاشق غذاخوری عسل را مخلوط کنید و به دستها بزنید. دستها را با یک جفت دستکش نخی بپوشانید و چند ساعت بعد بشویید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: