گلیسیرین و گلاب

گلیسیرین و گلاب از قدیم مورد استفاده بوده است برای آمیختن این دو، 4 قاشق غذاخوری گلیسیرین را با نصف فنجان گلاب دریک ظرف بریزید و برای غلیظتر شدن آن دو قاشق سوپخوری گلیسیرین را حرارت دهید و دو قاشق غذاخوری آرد ذرت و نصف فنجان گلاب به آن بیفزایید تا به شکل کرم در آید. شیوه دیگر استفاده از گلیسیرین : گلیسیرین و گلاب را با کمی آب لیموترش با کمی سرکه و یک چهارم قاشق چایخوری عسل مخلوط کنید.

جو دو سر

جو دو سر از دیگر مواردی است که برای نرم و لطیف کردن پوستهای خشن و یا سرخ به کار می رود. آرد جو دو سر را با کمی آب به شکل خمیر در آورید و به مدت 20 دقیقه روی دستها بگذارید. بسیاری از خانمهای انگلیسی از آرد جو دو سر با آب و چند قطره تنتور ساده بنژوان و یک قاشق چایخوری شیره بادام برای سفید و لطیف کردن پوست دستهایشان مصرف می کنند.

کره کاکائو

کره کاکائو نرم کننده پوست است. برای بهره گیری از آن می توانید به مقداری مساوی روغن بادام شیرین و کره کاکائو و موم سفید را در ظرفی بریزید و حرارت دهید. پس از ذوب شدن، بگذارید سرد شود و سپس در ظرفی غیر فلزی و تیره بریزید. این کرم بسیار خوب و موثر است و برای چرب کردن دستها پس از شستشو می توانید از آن استفاده کنید.

سیب زمینی- لیموترش

سیب زمینی در لکه زدایی بسیار موثر است. اگر دست و پا ناختان لک شده است، می توانید از یک ورقه سیب زمینی خام برای از بین بردن لک لستفاده کنید. برای مثال لکه زردی که بر اثر سیگار کشیدن روی انگشتها باقی مانده است به وسیله یک ورقه سیب زمینی که بر روی آن قرار دهید از بین می رود. برای این کار، یک ورقه سیب زمینی را به مدت ده دقیقه روی لک بگذارید و بعد بشویید. لیموترش نیز لک بر خوبی است. برای استفاده از آن، یک ورقه لیموترش را به مدت 5 دقیقه روی محل لک بگذارید. و کمی ماساژ دهید، سپس بشویید.

اگر می خواهید دستهای زیبایی داشته باشید....

• هنگام انجام کارهای خانه از دستکش لاستیکی استفاده کنید. • دستهایتان را همیشه با کرم چرب کنید. • برای کار کردن با مواد شیمیایی مانند پودرهای رختشویی یا مایعهای ظرفشویی، از دستکش استفاده کنید. • ناخنها را به شکل مدور سوهان بزنید و هرگز آنها را نوک تیز نکنید • هرگز از ناخن مصنوعی استفاده نکنید. • زیر و اطراف ناخنها را با پرس تمیز کنید و در صورت سفید و تمیز نبودن با نصف یک عدد لیموترش، تیرگی را از آن بگیرید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: