روغن برای حمام آفتاب

همانطوری که می دانید این کتاب ترجمه ای از متن آلمانی است و مردم اروپا به واسطه مقدار کم تابش آفتاب در سرزمین شان همواره علاقمند بوده اند که پوستی به رنگ پوست شرقی ها داشته باشند و این نسخه های برنزه برای افراد سفید پوست می باشد و بیشتر برای شرایط اقلیمی اروپاست اما هستند کسانی که در کشور ایران زندگی می کنند و دوست دارند پوست برنزه داشته باشند این افراد می توانند از این روغن ها استفاده نمایند.

روغن برنزه کننده

مواد اولیه :

3 ق.غ. روغن نارگیل 2ق.غ. روغن بادام

3 ق.غ. کره کاکائو 2 ل. جای دم کشیده غلیظ

6 ق.غ. روغن زیره 3 ق.غ. روغن زیتون

طرز تهیه و مصرف :

کره کاکائو و روغن نارگیل را بر روی حرارت بخار آب گرم نموده تا حالت روان پیدا کند، باقی مانده روغن ها را با آن اضافه نموده خوب هم بزنید از حرارت برداشته سپس چای را اضافه نموده و به هم زدن ادامه دهید مواد را در ظرفی ریخته و قبل از استفاده آن را خوب تکان دهید. برای برنزه شدن پوست روغن را به بدن و صورت مالیده یکساعت در مقابل نور آفتاب صبر کرده سپس آن را با آب ولرم بشوئید.

فواید : این روغن برنزه کننده پوست می باشد.

روغن برنزه کننده

مواد اولیه :

8 ق.غ. روغن نارگیل 8 قطره اسانس پرتقال (لیمو)

طرز تهیه و مصرف :

روغن نارگیل بر روی حرارت بخار ذوب نموده، اسانس را به آن اضافه نمائید. از حرارت برداشته در ظرفی بریزید. کسانی که دارای پوست سفید هستند برای برنزه شدن می توانند از این روغن به بدن مالیده نیم ساعت در آفتاب نشسته سپس بدن را با آب ولرم بشویند. هفته ای 1 تا 2 بار این عمل را تکرار کنید.

فواید : این روغن برنزه کننده پوست می باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: