روغن برنزه کننده

مواد اولیه :

8 ق.غ. روغن زیره 1 ل. آب

طرز تهیه و مصرف :

لانولین را روی حرارت بخار آب ذوب نموده از حرارت برداشته سپس آب و روغن را به آرامی به آن اضافه نمائید، مخلوط را هم زده تا مواد جذب هم شوند سپس آن را در ظرفی ریخته و در یخچال نگهداری کنید. برای استفاده آن را به بدن مالیده نیم ساعت در آفتاب صبر کنید سپس بدن را با آب ولرم بشوئید.

فواید : این روغن برنزه کننده پوست می باشد.

روغن برنزه کننده پوست

مواد اولیه :

6 ق.غ. روغن نارگیل 6 ق.غ. کره کاکائو

1 ق.چ. روغن استوخودوس

طرز تهیه و مصرف :

روغن نارگیل و کره کاکائو را بر روی حرارت بخار آب گرم نموده سپس از حرارت برداشته، روغن استوخودوس را بدان افزوده و هم بزنید، مدت نیم ساعت صبر کنید تا روغن سرد شود در ظرفی بریزید. برای مصرف هفته ای 2 بار روغن را بدن مالیده نیم ساعت در زیر نور آفتاب صبر کرده سپس بدن را بشوئید.

فواید : این روغن برنزه کننده پوست می باشد.

روغن آووکادو

کسانی که پوست خشکی داشته و می خواهند حمام آفتاب بگیرند می توانند از روغن آووکادو استفاده کننده و با کمک اسیدهای چرب و انواع ویتامین موجود در این روغن درخشش و سلامت پوست خود را در گرفتن حمام آفتاب تضمین کنند.

روغن نارگیل

کسانی که پوست حساسی دارند و می خواهند از یک روغن طبیعی برای گرفتن حمام آفتاب استفاده کنند، می توانند از روغن نارگیل کمک گرفته و از نتیجه لذت ببرند. روغن نارگیل برای چنین پوست های توصیه می شود؛ زیرا این روغن برخلاف سایر روغن های طبیعی است که ممکن است موجب التهاب پوست شوند. روغن نارگیل سرشار از اسیدهای چرب است و در خود حاوی موادی است که مانند SPF های موجود در ضدآفتاب ها عمل می کند. در نتیجه این روغن برای آفتاب گرفتن گزینه بسیار مناسبی است.

روغن برنزه

عصاره چای سبز و یا آلوئه ورا

یکی از مواد بسیار مناسبی که از سوختن پوست در هنگام آفتاب گرفتن جلوگیری کرده و به دلیل وجود آنتی اکسیدان و مواد آرامش بخش درون خود، یک حمام آفتاب را لذت بخش می کند، عصاره چای و یا عصاره آلوئه وراست. هر دوی این مواد پوست را تسکین می دهند و از اثرات منفی خورشید بر روی پوست جلوگیری می نمایند. همچنین چای سبز می تواند اثر اشعه های UV را تا حد زیادی کاهش دهد.

چگونه پوست خود را با روغن های گیاهی برنزه کنیم؟

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: