1. مغزها : مغزها اعم از پسته، گردو، فندق، بادام، بادام زمینی، بادام هندی، تخمه .... برای بدن بسیار مفیدند ولی کالری بسیار زیادی دارند. مغزیجات باید بدون نمک و بدون روغن اضافه وزن (خام) مصرف شوند و مقدار آن نیز باید کنترل شود.
  2. شربت ها : شربت ها دارای قند بسیار زیادی هستند در ضمن چون قند این ها سریع جذب می شود منجر به چاقی شدید بخصوص در ناحیه شکم خواهند شد. این شربت ها شامل آب میوه های مصنوعی، پودرهای میوه که با آب قابل حل هستند نیز می باشند. (هر لیوان شربت بین 10 تا 25 حبه قند دارد)
  3. سس مایونز : سس مایونز حاوی روغن، تخم مرغ و سرکه است که کالری بسیار زیادی وارد بدن می نماید پس بهتر است از ترکیب ماست کم چرب، آب لیمو ترش تازه، سس گوجه و پودر سبزیجات معطر استفاده شود.
  4. دسرهای چرب : نظیر کرم کارامل، پلمبیر و .... که علاوه بر قند حاوی چربی، تخم مرغ و .... نیز می باشند، بسیار چاق کنند هستند.
  5. چیپس : که علاوه بر نشاسته زیاد و روغن، دارای نمک زیاد می باشد، پس عوارضی نظیر سرطان زائی، افزایش فشارخون و احتباس آب و نمک را علاوه بر چاقی ایجاد خواهد کرد.
  6. پفک : که علاوه بر کالری زیاد، نمک و چربی (بخصوص کلسترول) زیادی را وارد بدن نموده منجر به بیماری قلبی و افزایش فشارخون خواهد شد.
  • کلیه موادغذایی که در کارخانجات تولید می شوند (چپیس، پفک، نوشابه، بیسکویت، سوسیس و کالباس) به علت مواد شیمیایی که دارند :
  1. خون را اسیدی می کنند و بدن مجبور است با کلسیمی که از استخوان برداشت می کند و آن را وارد بدن خون می کند، اسیدی بودن خون را جبران نماید که منجر به پوکی استخوان در بزرگسالان و کوتاهی قد و اختلال رشد در کودکان و نوجوانان می گردد.
  2. منجر به افزایش اسید معده می گردند که این اخیر نیز منجر به افزایش اشتها می شود.
  3. منجر به اختلال در سیستم عصبی می شوند که خود منجر به افزایش اشتها می شود.
  4. به علت نمک (سدیم) زیادی که دارند، باعث احتباس آب در بدن شده و وزن را بالا می برند. پس این ها علاوه بر کالری زیادی که دارند و خود چاق می کنند، منجر به افزایش اشتها به مواد دیگر هم می شوند، در ضمن این که عوارض جسمی و روحی هم دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: