آیا استفاده از لوازم آرایش در گذشته هم مرسوم بوده است ؟

در اروپا، زنان رومی الگو بودند. مواد آرایشی از روم و مصر و چین به اروپا وارد می شدند و زنها مبالغ گزافی بابت آن می پرداختند....

تا انکه فرانسویها به ارزش هنر پولساز ساخت عطر و لوازم آرایش پی بردند و با عرضه کردن فرآورده های جدید، بازار دیگران را کساد کردند!

ملکه الیزابت اول، یکی از نخستین زنهای غیرفرانسوی بود که از لوازم آرایش ساخت فرانسه استقبال کرد. او با پوست مهتابی و موهای سرخ روشنی که داشت، سالها مدل آرایش خانم های دربار انگلیس بود و خانمهای ثروتمند به پیروی از او، از لوازم آرایش ساخت فرانسه استفاده می کردند ....

به تدریج شناخت گیاهان و خواص آنها راه تازه ای در آرایش گشود و سبب شد که سالم سازی در درجه اول اهمیت قرار گیرد و زنها در جستجوی اکسیر جوانی پایا و زیبایی طبیعی مواد آرایشی را دور بریزند.

انقلاب کبیر فرانسه، ناگهانی ماسکها را از چهره ها برداشت! زنها و مردهایی که تا آن زمان زیر قشر ضخیمی از مواد آرایشی پنهان بودند، در گذشته زنها و مردها آرایش مشابهی داشته اند- با قیافه های واقعی ظاهر شدند و چهره طبیعی جایگزین سیمای رنگ و روغن زده شد.

پرهیز از لوازم آرایش که از زمان انقلاب کبیر فرانسه باب شده بود، سالها ادامه یافت، تاسر انجام با آغاز فیلم و سینما، دگر باره آرایشهای افراطی مد روز شد و چهره ها زیر پوشش ضخیمی از مواد گوناگون آرایشی شکل واقعیشان را از دست دادند.

از آن پس، مواد آرایشی در انواع مختلف و رنگهای متنوع با مارکهای متفاوت به بازار عرضه شد و به یاری آگهیهای توجه برانگیز، روز به روز میزان فروشش افزایش یافت ... تا اینکه سرانجام موج تازه ای از طبیعت گرایی، به زندگی زن امروز مفهوم تازه ای بخشید.

اکنون، زنان با آگاهی و شناخت بیشتر دریافته اند که عصر رنگ و روغن به آخر رسیده است، اما این به معنی دار از خود دست کشیدن نیست، بلکه آگاهی بیشتر، آنها را بر آن می دارد که زیبایی طبیعی را در بازی با مواد رنگینی که رنگ و آبی موقتی به آنها می بخشد نیازند و به همین دلیل است که امروزه بازار فروش مواد بهداشتی بیش از مواد آرایشی است و کرمهای مرطوب کننده، تقویت کننده ها، تونیکها، ماسکها و لوسیونها که موادی غیر آرایشی هستند و به بهبود پوست کمک می کنند، بیشترین میزان فروش را دارند و به دلیل گرمی بازار به گرانترین قیمت به فروش می رسند، در حالی که با ترکیب چند ماده ارزانقیمت به آسانی می توان موادی بهتر و موثرتر از آنها تهیه کرد. قبول ندارید؟! امتحان کنید!

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: