رفع موهای زائد صورت، یکی از چالش های بانوان است. راه های زیادی برای از بین بردن آنها وجود دارد که برخی دردناک بوده مانند بند انداختن و وکس کردن و برخی شیمیایی هستند مانند بی رنگ کردن و استفاده از کرم های موبر. اما ممکن است پوست حساس بوده و دچار قرمزی، جوش و سایر حساسیت ها شود. راه های دیگری برای رهایی از آنها وجود دارد که علاوه بر اینکه طبیعی است، به آسانی در خانه نیز یافت می شود.

1-زردچوبه

زردچوبه علاوه بر حفاظت از پوست در برابر اشعه های مضر آفتاب، باعث رفع موهای زائد نیز می شود. کافی است یک قاشق زرد چوبه را با مقداری آب مخلوط کرده و روی پوست کل صورت بزنید و نیم ساعت صبر کنید. در آخر با آب نیمه گرم شستشو دهید.

2-ماسک تخم مرغ

مقداری آرد ذرت و شکر را با سفیده تخم مرغ مخلوط کنید تا حالتی خمیری ایجاد شود. مخلوط را روی قسمت های دارای موی زائد زده و اجازه دهید خشک شود و سپس به طور ناگهانی از روی پوست بردارید. این کار مثل وکس است بنابراین اگر پوست حساسی دارید این روش را انجام ندهید.

3-آرد نخود

دو قاشق آرد نخود را در ظرفی ریخته و آبلیمو را به قدری به آن اضافه کنید تا حالت خمیری ایجاد شود. به پوست صورت زده و اجازه دهید خشک شود. سپس به آرامی و با حرکات دورانی انگشتان روی صورت، آن را پاک کنید و با آب شستشو دهید. آرد نخود باعث خشک شدن پوست شما خواهد شد و بنابراین هفته ای یک بار بیشتر از این روش استفاده نکنید.

4-عسل و آبلیمو

یک قاشق چایخوری را با یک قاشق عسل مخلوط کنید. به پوست صورت زده و 10دقیقه ماساژ دهید. سپس با آب گرم شستشو دهید. این روش بهتر است سه باردر هفته انجام شود. همچنین می توانید از خواص عسل نیز بهر مند شوید.

5-اسکراب جو دوسر

یک قاشق جو دوسر را با یک قاشق عسل و آبلیمو مخلوط کنید و اسکرابی نرم درست کنید. روی صورت قرار داده و پس از 20 دقیقه وقتی کاملا خشک شد، با ماساژ دورانی شستشو دهید.

6-اسکراب زردآلو و عسل

نصف فنجان زردآلو خشک را آرد کرده و با یک قاشق عسل مخلوط کنید و به مدت 10 دقیقهرو صورت ماساژ دهید. اجازه دهید خشک شود و سپس با ماساژ دایره وار روی صورت، شستشو دهید. تکرار سه بار در هفته تاثیر بیشتری خواهد داشت.

7-ماسک عدس

دو قاشق عدس را به مدت یک شب بخیسانید. سپس آن را در مخلوطکن ریخته و کاملا له کنید و مقداری آبلیمو و یک قاشق عسل و سیب زمینی رنده شده به آن اضافه کنید. مخلوط را روی صورت قرار داده وپس از 15 دقیقه شستشو دهید. سیب زمینی و آبلیمو باعث بی رنگ شدن موها شده و عدس باعث از بین رفتن آنها خواهد شد.

نکته: با اینکه تمامیمواد گفته شده طبیعی هستند، اما توجه داشته باشید که قبل از استفاده آنها روی پوست حساس صورت، روی پوست داخلی مچ دست یا بازو تست حساسیت انجام دهید.

روش های گفته شده را امتحان کنید تا مناسب ترین آنها برای خودتان را پیدا کنید. توجه داشته باشید که روش های خانگی برای نمایان شدن تاثیرات نیاز به زمان دارند پس صبور باشید و روش ها را ادامعه دهید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: