ترک های پوستی، خطوطی هستند که ممکن است قرمز، بنفش و سفید باشند. این خطوط روی پوست افتاده وباعث نازیبایی پوست بدن می شوند. اعضای مستعد ترک، سینه، شکم، باسن، بازو، ران و پهلو ها هستند. این ترک ها بیشتراشی از بارداری است اما هرکسی در دوره های مختلف زندگیمیتواند دچار شود. برخی استعداد بیشتری در ظاهر شدن این ترک ها دارند. همچنین این اتفاق ژنتیکی بوده و اگر پدر و مادر یا سایر افراد هم خون شما دارایاین ترک ها باشند، احتمال بیشتری وجود دارد که شما هم دچار شوید. بنابراین اگر فکر می کنید ممکن است این ترک ها روی پوست شما پیدا شود، ترفندهای زیر را برای کنترل آنها اجرا کنید.

1-کنترل وزن

یکی از موثرترین راههای کنترل ترک های پوستی، کنترل وزن است. این کنترل هم در دوران بارداری و هم در سایر دوره های زندگی بهتر است انجام شود. در اثر افزایش ناگهانی وزن، پوست کشیده می شود و با کاهش وزن سریع این ترک ها ظاهر می شوند. این ترک ها در برخی افراد طی فرآیند رشد در سنین بلوغ ظاهر میشوند. همچنین در بدنسازان پس از افزایش حجم عضلات در اثر تمرین زیاد، اتفاق میفتد. ورزش و تغذیه مناسب باعث می شود تا از نوسانات وزنی جلوگیری شود.

2-آبرسانی کنید

آب و مایعات سالم زیاد بنوشید زیرا پوست هیدراته نرم بوده وپوست نرم کمتر از پوست خشک دچار ترک می شود. حداقل 8 لیوان آب روزانه برای بدن لازم است. همچنین نوشیدنی های کافئین دار، ریسک ترک های پوستی را افزایش می دهند. بنابراین اگر قهوه و چای مینوشید، اطمینان حاصل کنید که مقدار مناسبی آب و دمنوش های گیاهی نیز دریافت میکنید.

3-خوراک مغذی میل کنید

ترک های پوستی می تواند در مناطقیاز بدن که مواد مغذی کافی دریافت نمیکنند رخ بدهد. در رژیم غذایی خود توجه داشته باشید که حتما ویتامین های C،DوE، روی و پروتئین به بدن خود برسانید. بهترین راهی که اطمینان حاصل کنید مواد مغذی به شما می رسد، این است که از غذاهای فرآوری شده پرهیزکرده و در هر وعده از غذاها و سبزیجات با رنگ های مختلف استفاده کنید.

4-ترک های پوستی را محو کنید

اگرتوانایی جلوگیریاز ترک هایپوستی را نداشته و آنها روی بدن شما ظاهر شدند، با پزشک و متخصص پوست مشورت کنید تا با استفاده از دارو آنها را کمرنگ کند.

راه های درمان ترک های پوستی پس از ظهور، در مطلب بعدی نوشته شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: