زمستان رو به اتمام است و بهار در حال شکوفایی می باشد. کم کم فصل تابستان یعنی فصل پوشیدن صندل های جذاب از راه می رسد. در این فرصت باقی مانده بهتر است تاثیرات خشکی زمستان را از روی پوست پاها از بین برده و آنها را برای فصل صندل آماده کنید. راه های مختلفی برای این کار وجود دارد. برای دانستن این راه ها مطلب زیر را مطالعه کنید.

1-مرطوب کننده به توان 3

با رطوبت رسانی لطافت پاها را حفظ کنید. با افزایش سن رطوبت و چربی طبیعی پوست پاها کاهش می یابد و در صورت عدم مراقبت، پاهایی خشک و ترک خورده نصیبمان می شود. سعی کنید پاشنه و کنار انگشتان پاها را کاملا مرطوب نگه دارید. اگر پاهایتان دارای ترک بوده و خشک است، با پوشیدن صندل باکتری ها را به درون این ترک ها وارد کرده و محل مناسبی برای رشد باکتری فراهم می کنید. بنابراین ابتدا پوست پاها را درمان کرده و همیشه مرطوب نگه دارید، سپس صندل بپوشید.

2-پدیکور کنید

برای داشتن ناخن های زیبا به سالن های مخصوص پدیکور پاها مراجعه کرده و پدیکور کنید. سعی کنید به سالن هایی مراجعه کنید که از مواد مناسب استفاده کرده و ابزارها را کاملا تمیز و ضد عفونی کنند. زیرا عدم ضدعفونی باعث ایجاد باکتری و میکروب خواهد شد.

3-رهایی از ترک پاشنه

هرشب پاشنه پاهایتان را تمیز کرده و با استفاده از مرطوب کننده و کرم های مخصوص پا انها را مرطوب کنید و سپس جوراب نخی پوشیده و بخوابید. همچنین از سنگ پا برای رفع سلول های مرده کف پا استفاده کنید. حتی می توانید قبل از استفاده از سنگ پا، پاهایتان در آبلیمو برای نرمی بیشتر پوست پاشنه پاها نگه دارید.

4-ناخن ها را درست سوهان کشی کنید

ناخن های پا را به جای کوتاه کردن به حالت گرد، صاف کوتاه کنید. کوتاه کردن ناخن ها به حالت زاویه دار، باعث می شود پس از رشد به داخل پوست انگشت فرو رفته و باعث عفونت و ایجاد درد کند.

5-روشن کردن ناخن های زرد شده

اگر عادت به استفاده از لاک ناخن دارید و بیشتر از رنگ های تیره استفاده می کنید، ممکن است اثرات رنگ لاک روی ناخن باقی بماند و ناخن ها زرد شوند. ناخن های زرد را می توانید با مالیدن تکه های لیمو ترش روی آنها به رنگ اولیه خود برگردانید. ناخن مهمترین عامل زیبایی پاها است.

6-درمان تعریق پا

اگر جوراب های شما از شدت عرق خیس می شود، سعی کنید در اولین فرصت آنها را از پا خارج کرده و در هوای آزاد قرار دهید. اگر پاها به دلیل ورزش و قرار گرفتن در کفش عرق کرده، بلافاصله پس از اتمام، پاها را بشویید و خشک کنید تا از بروز قارچ و باکتری جلوگیری شود. برای کاهش تعریق پا، دو عدد چای کیسه ای را در آب قرار داده و پس از خنک شدن پاها را ده دقیقه در آن نگه دارید. این کار باعث می شود، عمل نعریق کندتر انجام شود.

7-صندل مناسب انتخاب کنید

اگر تصمیم دارید هرروز آنها را بپوشید، سعی کنید صندل مناسب و اندازه پاهای خود انتخاب کنید. پاشنه پاها و انگشتان پاها نباید از صندل بیرون بماند پس باید به اندازه کافی پهن باشد. همچنین صندل هایی ساخته شده با مواد طبیعی مانند چرم انتخاب کنید تا به پوست پاها آسیب وارد نشود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: