زبری و بی رنگی ناخن ها مانع زیبایی دست های شماست. مشکل دیگری که در زیبایی دست ها و ناخن ها تاثیر می گذارد، و آن لکه های سفیدی است که روی ناخن های دست و پا ایجاد می شود. این لکه ها اندازه های مختلفی دارند و در اشخاص مختلف نیز متفاوتند. عفونت های قارچی، کمبود کلسیم، آلرژی ناشی از استفاده از برخی محصولات می تواند دلیلی بر ایجاد این لکه های سفید باشد. این لکه های سفید روی ناخن اکثر افراد متداول است و می توان آن ها را با درمان های خانگی و بدون دارو از بین برد.

1-لیمو و روغن زیتون

ویتامین C موجود در لیمو به بهبود تغییر رنگ ناخن و لکه های سفید کمک می کند. همچنین روغن مواد مغذی مورد نیاز ناخن ها را فراهم می کند و همچنین باعث افزایش رشد ناخن ها می شود. قبل از خواب مخلوط آب لیمو و روغن زیتون را به صورت دایره ای روی ناخن ها ماساژ داده و پس از 25 تا 30 دقیقه شستشو دهید. برای مشاهده نتایج بهتر می توانید آن را هرروز یک بار تکرار کنید.

2-روغن نارگیل

خواص آنتی باکتریالی موجود در روغن نارگیل باعث درمان عفونت ها و قارچ های ناخن می شود. چند قطره روغن نارگیل را روی ناخن های خود به صورت دایره ای ماساژ داده و صبح روز بعد دست ها را بشویید.

3-سرکه سفید

خاصیت لکه زدای موجود در سرکه سیب باعث محو شدن لکه های سفید و یا تیره موجود روی ناخن ها می شود. نصف فنجان سرکه سفید را با یک چهارم فنجان آب نیمه گرم مخلوط کرده و ناخن های خود را 15 تا 20 دقیقه درون آن نگه دارید سپس شستشو دهید. به مدت یک هفته روزی یک بار این درمان را انجام دهید تا ناخن های زیبا داشته باشید.

4-جوش شیرین

خواص قلیایی جوش شیرین باعث محو شدن لکه ها می شود. یک قاشق جوش شیرین را در نصف فنجان آب حل کرده و مقداری سرکه به آن اضافه کنید. انگشتان خود را 15 تا 20 دقیقه در محلول فرو برده و سپس شستشو دهید. نتیجه آن پس از یک هفته تکرار هر روزه دستورالعمل مشاهده خواهد شد.

5-ماست

خواص ضد قارچی ماست باعث مبارزه با لکه های سفید روی ناخن می شود. تنها کاری که انجام میدهید این است که 15 تا 20 دقیقه ناخن های خود را در یک فنجان ماست ساده و فرآوری نشده فرو برده و نگه دارید هر روز این کار را تکرار کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: