زیر بغل سیاه اغلب موجب می شود تاپ های دلخواه خود را نتوانیم بپوشیم. این تیرگی واکنش پوست در برابر برخی عوامل و عناصر است. اصلاح موهای زائد با تیغ، استفاده زیاد از کرم های کوبر و دئودورانت های پایه الکل می تواند باعث تیرگی این ناحیه ازبدن شود. تیره شدن زیر بغل می تواند علل پزشکی نیز داشته باشد. بنابراین بهتر است در ابتدا دلیل این مشکل پیدا شده و سپس اقدام به درمان کرد. اگر سیاهی زیربغل علل پزشکی ندارد، می توانید با ستورالعمل هایی ساده در منزل آن را برطرف کرده و پوستی سفید و نرم داشته باشید. ترکیبات معرفی شده در این مطلب پوست شما را در 10 روز روشن و نرم خواهد کرد.

1-اسکراب شکر و روغن نارگیل

سلول های مرده می تواند باعث تیرگی پوست شود. برای از بین بردن آنها یک قاشق شکر را با مقدار کمی روغن نارگیل مخلوط کرده و چند ثانیه در ناحیه زیربغل ماساژ داده و پس از چند دقیقه شستشو دهید.

2-سیب زمینی

سیب زمینی به عنوان سفید کننده طبیعی معروف است. کافی است یک تکه سیب زمینی را به آرامی روی پوست تیره شده ماساژ دهید. می توانید آن را رنده کرده و از آب سیب زمینی نیز استفاده کنید. 15 تا 20 دقیقه صبر کنید تا خشک شود سپس با آب معتدل شستشو دهید.

3-لیمو ترش

لیمو ترش نیز یک سفیدکننده طبیعی است که خواص آنتی باکتریالی و ضدعفونی کننده نیز دارد. تنها کافی است یک تکه لیممو ترش را روی پوست تیره زیر بغل ماساژداده و اجازه دهید روی پوس به مدت 10 دقیقه بماند و سپس شستشو دهید.

4-شیر

شیر دارای ویتامین ها و مواد معدنی فراوانی است که باعث نرم و روشن شدن پوست می شود. مقداری شیر را با استفاده از پنبه روی محل تیره شده زده و پس از 20 دقیقه با آب نیمه گرم شستشو دهید. برای نتایج بهتر و سریعتر دو تا سه بار در روز تکرار کنید.

5-عسل

عسل یکی از درمان های خانگی برای انواع مشکلات پوستی و زیبایی است. عسل را می توانید به تنهایی روی پوست زیر بغل خود زده و نتیجه بگیرید. اما مخلوط مردن آن با شیر یا آلوئه ورا می تواند تاثیرات آن را دو چندان کند.

6-گوجه فرنگی

گوجه فرنگی به راحتی در یک هفته نقاط تیره پوست را محو می کند. به سادگی آب گوجه فرنگی را بگیرید و روی نقاط تیره بزنید. می توانید دو تا سه بار در روز نیز تکرار کنید.

7-خیار

خیار نیز یکی از سفید کننده های طبیعی است که در ایمنی کامل می توانید آن را در نقاط تیره بدن به کار ببرید. آب خیار را گرفته و با قداری زردچوبه و آب لیمو مخلوط کنید. خمیر به دست آمده را روی نقاط تیره قرار داده و پس از مدتی شستشو دهید. این کار برای تاثیر نیاز به تکرار دارد.

8-جوش شیرین

خمیر جوش شیرین نیز یکی از راه های ایمن روشن کردن پوست است. جوش شیرین را با آب مخلوط کرده و خمیر درست کنید و روی منطقه تیره شده پوست قرار دهید. این دستور نیز برای نتیجه نیاز به تکرار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: