سلولیت ظاهر ناهموار پوست است که ازتجمع چربی در بافت همبند پوست ایجاد می شود و در خانم ها متداول تر از آقایان است.سلولیت معمولا در ران و باسن دیده می شود، اما در سایر اندام ها نیز ممکن است ایجاد شود. درمان سلولیت برای اکثر مردم امری دشوار است. بسیاری از کرم ها در بازار وجود دارد که ادعای از بین بردن سلولیت را دارند. اما اگر به دنبال روشی کم هزینه و طبیعی هستین، مطلب زیر را مطالعه بفرمایید.

1-زنجبیل

این گیاه سرشار از آنتی اکسیدان بوده و خاصیت ضد التهابی دارد که باعث می شود به عنوان یکی از درمان های سلولیت شناخته شود. می توان از آن به صورت موضعی استفاده کرد و نوشیدن آب زنجبیل در شربت ها و یا مخلوط با سایر آب میوه ها می تواند موثر باشد. برای استفاده موضعی مقدار مناسبی زنجبیل رنده شده را با لیمو ترش رنده شده مخلوط کرده و روی عضو دارای سلولیت قرار دهید پس از 15 دقیقه با آب سرد شستشو دهید.

2-ریحان بنفش

ریحان دارای خاصیت کنترل چربی تجمع یافته در بدن است و با استفاد منظم آن، سلولیت را می توانید رفع کنید. یک مشت برگ ریحان را در یک فنجان آب ریخته و چند دقیقه بجوشانید. با استفاده از یک پنبه دمنوش را روی پوست بزنید و پس از 20 دقیقه شستشو دهید. برای دیدن نتیجه نیاز به استفاده منظم حداقل هفته ای یک یا دو بار دارید.

3-گل قاصدک

11pic2

گل قاصدک باعث افزایش گردش خون در بدن شده و ساختار بافت همبند را بهبود بخشیده و کلاژن سازی را تحرک کرده که منجر به سفت شدن پوست می شود. کافی است مقداری دمنوش گل قاصدک را با کمک پنبه روی سلولیت ها بزنید و صبر کنید کاملا خشک شود و شستشو دهید. تکرار هر روز این درمان باعث نتایج دلخواه خواهد شد.

4-خارمریم

11pic3

این گیاه باستانی از قدیم برای درمان بسیاری از مشکلات پوستی مانند سلولیت استفاده می شده است. دارای آنتی اکسیدان هایی است که پوست را سفت و محکم خواهد کرد. تنها کافی است دو قاشق پودر این گیاه را با یک قاشق آب مخلوط کرده و خمیر درست کنید و روی سلولیت ها قرار دهید. 20 دقیقه صبر کرده و با آب نیمه گرم شستشو دهید. دو بار در هفته تکرار آن لازم است تا نتیجه دلخواه به دست آید.

5-سرکه سیب

سرکه سیب سرشار از آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی است که در تخریب سلولیت ها نقش زیادی دارد. می توان از آن به صورت موضعی استفاده کرد همچنین نوشیدن آن نیز بسیار موثر است. کافی است سرکه سیب را با آب و عسل مخلوط کرده و روی عضو دارای سلولیت قرار دهید و پس از 30 دقیقه شستشو دهید. بهتر است یک یا دو بار در هفته تکرار شود.

6-قهوه، چای سبز و شکر قهوه ای

قهوه دارای کافئین است که باعث لایه برداری و محکم شدن پوست شده و گردش خون را افزایش می دهد و سلولیت را کاهش می دهد. مقداری پودر قهوه و شکر قهوه ای را با هم مخلوط کرده و دمنوش چای سبز به آن اضافه کنید تا خمیر ایجاد شود. خمیر را چند دقیقه روی سلولیت ها ماساژ دهید پس از 30 دقیقه آن را با آب گرم شستشو دهید. این روش را یک یا دو بار در هفته تکرار کنید تا نتیجه بخش باشد.

7-روغن زیتون

ماساژ منظم روغن زیتون باعث کاهش چربی می شود و همچنین مرطوب کننده طبیعی پوست نیز شناخته شده است. مقداری روغن زیتون روی دست ریخته و ناحیه دارای سلولیت را به صورت دایره ای ماساژ دهید وروغن را روی بدن باقی گذاشته و شستشو ندهید تا جذب پوست شود. یک بار در روز تکرار کنید تا نتیجه دلخواه مشاهده شود.

8-جوش شیرین

 پوست را لایه برداری کرده و PH آن را متعادل نگه می دارد. علاوه بر آن دارای مواد مغذی برای پوست بوده، آن را انعطاف پذیری آن را زیاد می کند. همچنین باعث کاهش سلولیت نیز می شود. دو قاشق جوش شیرین را با دو قاشق عسل مخلوط کرده و روی پوست بزنید. 4 تا 5 دقیقه صبر کرده و با آب با دمای معتدل شستشو دهید. تکرار دو بار در هفته برای نتایج بهتر توصیه شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: