پس از تلاش بسیار زیاد، اهمیت ندادن به وسوسه خوردن غذاهای مورد علاقه، شیرینی ها، گذراندن زمان زیاد در باشگاه و پیاده روی برای از بین بردن چربی های شکم، اکنون به نتیجه رسیده و شکم و پهلوی متناسبی به دست آورده اید. اما اکنون به اقداماتی نیاز دارید تا افتادگی و شل شدن پوست شکم حاصل از کاهش وزن را از بین برده و شکمی صاف و زیبا به دست آورید. برای این کار نیاز به رژیم های سخت وجراحی های سخت ندارید. ماسک های طبیعی زیادی وجود دارد که به آسانی شما را به نتیجه دلخواه خواهد رساند. اما نکته قابل توجه این است که این ماسک های ترمیم کننده، یک شبه تاثیر نخواهد داشت و برای نتیجه شما نیاز دارید که مدتی در استفاده از آنها استمرار داشته و همچنین باشگاه و رژیم غذایی سالم خود را ترک نکنید.

برای تهیه ماسک سفت کننده پوست شکم نیاز به دانه قهوه، خاک رس، چای سیاه و روغن بادام دارید. تانن موجود در قهوه رگ های خونی را باز کرده و بافت پوست را سفت می کند. چای سیاه دارای آنتی اکسیدان هایی است که منجر به سم زدایی شده و پوست را بازسازی می کند. روغن بادام سرشار از ویتامین E بوده و پوست را تغذیه می کند و خاک رس باعث پاکسازی عمیق پوست شده و آن را از آلودگی و سلول های مرده پاک می کند. در این مطلب مراحل تهیه ماسک معجزه آسای شکم آورده شده است.

مرحله اول: یک فنجان قهوه دم کرده و اجازه دهید خنک شود. همین کار را با چای سیاه نیز انجام دهید. توجه کنید که قهوه و چای دم شده بدون هیچ گونه مواد اضافی مانند شکر باشد.

مرحله دوم: در یک ظرف یک فنجان خاک رس ریخته و نصف فنجان چای خنک شده را روی آن بریزید و خوب با هم مخلوط کنید.

مرحله سوم: یک قاشق قهوه به آن اضافه کرده و به همان مقدار نیز روغن بادام بریزید. برای افزایش خاصیت مرطوب کنندگی می توانید مقداری روغن زیتون نیز اضافه کنید.

مرحله چهارم: مواد را خوب با هم مخلوط کنید تا خمیر ایجاد شود. اگر ماسک خشک بود می توانید مقدار بیشتری قهوه به آن اضافه کنید.

مرحله پنجم: اگر میخواهید ماسک خاصیت لایه برداری بیشتری داشته باشد می توانید به جای قهوه دم شده از پودر قهوه نیز استفاده کنید.

مرحله ششم: لایه نازکی از ماسک را روی پوست شکم زده و 15 تا 30 دقیقه تا خشک شدن کامل آن صبر کنید. هنگام شستشو ابتدامقداری آب به ماسک بزنید و به صورت دایره ای پوست را ماساژ دهید و با آب سرد شستشو دهید.

مرحله هفتم: دو بار در هفته این روشرا انجام دهید و تا مشاهده تغییرات محسوس آن را ادامه دهید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: