چه کسی خواهان ناخن های بلند ومحکم و سالم نیست؟ همه ما خواستار آن هستیم. اما گاهی وقتی میبینیم ناخن ها چقدر نازک و ضعیف هستند از بلند شدن آنها ناامید شده و کوتاهشان می کنیم. و حتی به کاشت ناخن روی می آوریم که مجبوریم ماهی یک بار به آرایشگاه مراجعه کرده و برای ترمیم نیز هزینه کنیم.

اگر این عادات شما را خسته کرده می توانید به روش ارزان تر و طبیعی تری برای بلند شدن ناخن روی آورید. برای اینکار می توانید نگاهی به مواد طبیعی موجود در آشپزخانه خود انداخته و از آنها برای محکم شدن ناخن و افزایش سرعت رشد ناخن ها استفاده کنید. لیست زیر برخی مواد طبیعی را که در افزایش سرعت رشد ناخن ها معجزه گر است را نشان می دهد.

1-موز و تخم مرغ

موز و تخم مرغ هر دو منبع بیوتین هستند که در استحکام ناخن نقش عمده ای دارد و استفاده مداوم از آن به مدت چند هفته، موثر خواهد بود. می توانید موز و تخم مرغ را در رژیم غذایی خود قرار داده و همچنین با استفاده از آنها ماسکی برای ناخن ها بسازید و استفاده کنید. دو قاشق موز له شده را با یک تخم مرغ مخلوط کنید تا خمیری شکل شود و به مدت 15 تا 20 دقیقه ناخن های خود را در آن نگه دارید و سپس با آب شستشو دهید. تکرار روزانه آن نتایج رویایی خواهد داشت.

2-پرتقال و لیمو

پرتقال و لیمو سرشار از ویتامین C است که در کلاژن سازی اهمیت فراوان دارد. کلاژن نوعی پروتئین است که در ساخت بافت پوست و ناخن به کار رفته است. به طور خلاصه ویتامین C معجزه رشد ناخن ها است. نصف فنجان آب پرتقال را با یک قاشق آبلیمو مخلوط کرده و به مدت 10 تا 15 دقیقه ناخن ها را در آن بخیسانید و سپس با آب شستشو دهید. تکرار روزانه آن بسیار موثر در استحکام و افزایش رشد ناخن ها خواهد بود.

3-آووکادو، کیوی و عسل

آووکادو و کیوی منبع غنی روی (زینک) است که در افزایش رشد ناخن موثر است. کمبود زینک در بدن باعث ضعیف شدن ناخن ها نیز شده و نقاط سفید رنگی روی ناخن ها ایجاد می شود. یک قاشق آووکادو و یک قاشق کیوی له شده را باهم مخلوط کرده و یک قاشق عسل نیز به آن اضافه کنید. مواد را خوب با هم مخلوط کنید و چند دقیقه روی ناخن ها قرار دهید. سپس با آب شستشو دهید.

4-شیر و ماست

ناخن ها از فیبروز پروتئین ساخته شده که کراتین نام دارد که در اصل از ناخن های در برابر آسیب محافظت می کند. بنابراین برای برقراری تعادل کراتین در ناخن، لازم است پروتئین دریافت شود که استحکام آن افزایش یابد. شیر و ماست سرشار از پروتئین هستند که باعث رشد ناخن و سالم ماندن آن می شود. دو قاشق شیر را با یک قاشق ماست مخلوط کرده و ناخن ها را به مدت 15 دقیقه در آن نگه دارید. سپس با آب شستشو دهید. تکرار یک بار در روز این روش توصیه شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: