ریش یکی از مهم ترین اجزای صورت برخی مردان است و این دسته از آقایان فکر می کنند ریش یکی از نشانه های مردانگی بوده و سعی در بلند و پرپشت نگه داشتن آن دارند. اما مشکلی که وجود دارد این است که ریش ها زبر هستند و ممکن است همسر و فرزندان از وجود آنها روی صورت ناراحت باشند. در این مطلب ترفند هایی وجود دارد که می توانید از آنها بهره برده و ریش های نرم و صاف داشته باشید. روش های زیر را هر روز تکرار کنید تا نتایج بهتری به دست آورید.

1-شامپو

همانطور که موهای سر نیاز به مراقبت دارند، موهای صورت نیز برای پرپشتی و نرمی نیاز به مراقبت دارند. ساختار موهای سر و صورت شبیه هم هستند. شستن موهای صورت دو بار در هفته با شامپوی مناسب باعث نرم و براق شدن ریش ها خواهد شد.

2-نرم کننده

علاوه بر شامپو، نرم کننده نیز باعث نرم و براق شدن ریش ها خواهد شد. نرم کننده ها باعث آبرسانی به ریش ها شده و آنها را نرم و براق نگه می دارد.

3-شوینده های صورت

موهای صورت نیز مانند موهای سر و پوست صورت در معرض آلودگی های بسیاری قرار دارند و آلودگی در لا به لای آنها آلودگی جمع می شود. بنابراین هنگام شستشوی روزانه صورت، شستشوی ریش ها نیز الزامی است تا این آلودگی ها خارج شده و از خشکی و زبری ریش ها جلوگیری شود.

4-مرتب کردن

همانطور که گاهی انتهای ساقه آسیب دیده موها را کوتاه و مرتب می کنید، ریش ها نیز به این کار نیاز دارند. با کوتاه کردن انتهای ریش ها خشک شده و دارای سلول های مرده هستند، ریش ها صاف و نرم شده و ساختار آن تقویت خواهد شد.

5-اصلاح پاکیزه

حداقل هفته ای یک بار صورت را با کرم اصلاح و ابزار مناسب و تمیز اصلاح کنید تا موهای جدید روی صورت بروید. با این کار موهای آسیب دیده از بین رفته و موهای جدید و نرم و صاف جایگزین خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: