استخوان فک است که فرم صورت شما را معین می کند. بنابراین اگر استخوان فک محکم و معینی ندارید، ممکن است از چهره خود راضی نباشید. اکثر مردم خواهان استخوانی تراشیده هستند که با جراحی به آن می رسند اما برخی توانایی انجام جراحی نداشته باشند. بنابراین با خواندن این مطلب خواهید توانست بدون جراحی فک زویه دار داشته باشید.

1-کاهش وزن

گاهی استخوان فک زیر لایه هایی از چربی های صورت پنهان شده است. با داشتن صورت چاق و غبغب چگونه استخوان فک قابل مشاهده خواهد بود؟ بنابراین تلاش در کاهش وزن کرده تا چاقی صورت نیز از بین برود.

2-تمرینات صورت

حتی اگر اضافه وزن ندارید، شاید تمایل داشته باشید که صورت خود را لاغر و استخوانی کنید. چاقی صورت و عدم وجود گونه، مشکلی است که بیشتر مردم سعی در رفع آن دارند. بنابراین سعی کنید هرروز تمرینات مربوط به صورت را انجام دهید. برای مثال دو طرف صورت خود را به درون دهان کشیده و لبها را غنچه کنید و تا جایی که می توانید لبخند بزنید.

3-تمرین سیلی

برای خارج کردن استخوان فک از زیر لایه های چربی صورت، تمرین سیلی زدن انجام دهید. روزانه 20 تا 25 ضربه سیلی به ناحیه فک خود بزنید. سعی کنید ضربه ها نه خیلی آرام و نه خیلی محکم باشند.

4-کاهش سدیم دریافتی

افزایش سدیم در بدن، باعث ذخیره بیشتر آب می شود. بنابراین اگر کمتر نمک مصرف کنید، آب ذخیره شده در سلول ها کمتر شده و از تورم بافت اطراف استخوان فک کاسته می شود.

5-برجسته کردن چانه

برای برجسته کردن چانه بهتر است حرکت کششی در چانه ایجاد کنید. سعی کنید چانه خود را بدون حرکت صورت به سمت جلو بکشید. این کار باعث تراشیده شدن استخوان فک شده و چانه را برجسته می کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: