متقاضیان جراحی چاقی با ادامه سبک تغذیه نادرستی که بیشتر مردم جهان در پیش گرفته اند روزبه‌روز بیشتر می‌شود.پیش از اقدام برای جراحی چاقی ضروری است مواردی را رعایت کنید تا نتیجه مطلوب‌تری از جراحی بگیرید.این موارد عبارتند از:

در مورد جراحی چاقی مطالعه کنید

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه جام جم ،به این منظور می‌توانید از کتاب‌ها یا وبگاه‌های معتبری که درباره جراحی چاقی هستند، کمک بگیرید. گول تبلیغات را نخورید.در انتخاب جراح خود دقت کنید و با افرادی که قبلا تجربه این عمل را داشته‌اند صحبت کنید تا از روند و خطرات جراحی و تغییر رویه زندگی اطلاع پیدا کنید.

پرهیز از مصرف مواد ممنوعه

هشت هفته پیش از عمل باید از مصرف هرگونه نوشیدنی الکلی، سیگار و قلیان پرهیز کنید.

داروها

داروهایی که مصرف می‌کنید را حتما به جراح اطلاع دهید. داروهای فشارخون، چربی خون، تیروئید و داروهای قلبی و دیابت تا شب قبل از عمل طبق دستور قبلی استفاده شود. مصرف داروهای ضدانعقاد خون نظیر آسپیرین ووارفارین طبق نظر پزشک معالج باید پنج روز قبل از عمل قطع شود.

تغییر رژیم غذایی

از دو تا چهار هفته قبل از عمل، تغییر در رژیم غذایی خود را آغاز کنید و رژیم کم‌کالری (حدود ٨٠٠کیلو کالری) داشته باشید و تا حد امکان خوردن شیرینی‌جات، غذاهای پرچرب، فست‌فود و غذاهای رستورانی را حذف یا محدود کنید. بدانید حتی یک کیلوگرم کم ‌کردن وزن قبل از عمل در نتایج عمل نقش به‌سزایی دارد. آب بیشتری بنوشید و مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار، آبمیوه و نوشیدنی‌های انرژی‌زا را کاهش دهید.‌

تمرین تعهد و اراده

چاق‌ نشدن در دوره آمادگی برای عمل بسیار مهم است. از پرخوری و زیاده‌خواری غذاهای مورد علاقه پیش از شروع رژیم غذایی و تغییر در رویه زندگی بپرهیزید. اگر ورزش نمی‌کنید سعی کنید فعالیت فیزیکی هر چند کوتاه اما پیوسته‌ای در برنامه روزانه‌تان بگنجانید.‌

شب قبل از عمل

بیماران لازم است پیش از عمل استحمام کنند و شام سبک بخورند. ضمنا بیماران باید پیش از عمل جوراب واریس زیر زانو کلاس۲ تهیه و بپوشند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: