درمان لاغری صورت با افزایش سن ضرورت می یابد.درمان لاغری صورت در زنان بیش تر اهمیت دارد.درمان لاغری صورت با دو روش جراحی و غیر جراحی انجام می شود. در ادامه روش های درمان لاغری صورت را بخوانید.

ازآنجایی‌که وصف و تشخیص لاغری صورت سخت است، یک مرجع بصری می‌تواند کمک‌کننده باشد. این مرجع به‌وضوح نشان می‌دهد که چگونه این نشانه خاص پیری، فرم و ساختار صورت را به چندین شیوه ظریف اما دگرگون‌کننده تغییر می‌دهد. “مثلث زیبایی” نشان می‌دهد که چگونه لاغری صورت می‌تواند موجب شود که چهره منفی، غمگین یا پرتنش به نظر برسد. این به‌نوبه خود می‌تواند به درک نادرست از خلق‌وخوی و یا دیدگاه یک فرد منجر شود.

 

درمان لاغری صورت

توزیع یکنواخت حجم در پوست صورت ما در دوران جوانی موجب جذابیت چهره می‌شود. ویژگی‌های اصلی یک چهره جوان‌تر می‌تواند به‌وضوح به‌عنوان بخشی از “مثلث زیبایی”‌ ظاهر ‌شود. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:‌

استخوان‌های گونه‌ی برجسته

آرواره توپر

پوست صاف

یک خط فک ظریف

این ویژگی‌ها به ایجاد فرم و ساختاری از صورت منجر می‌شوند که در قسمت بالا پهن‌تر بوده و به‌تدریج باریک شده و به باریک‌ترین نقطه در چانه ختم می‌شود. ظاهر کلی چنین چهره‌ای آرامش‌بخش و مثبت است.

علت لاغر شدن صورت چیست :

آیا فکر می‌کنید کاری هست که شما بتوانید برای جلوگیری از لاغر شدن صورت انجام دهید؟ بله و خیر! لاغر شدن صورت ما تا حد زیادی اجتناب‌ناپذیر است و همه ما با رسیدن به مرز ۴۰ سالگی هر کاری هم که بکنیم بالاخره لاغری صورت را تجربه خواهیم کرد. اما بعضی از عادت‌ها و رفتارهای مربوط به سبک زندگی هم وجود دارد که موجب افزایش سرعت لاغری شدن صورت می‌شود. در ادامه فهرست کاملی از عوامل مؤثر در لاغری صورت برای اطلاع شما ارائه می‌شود:

از دست رفتن کلاژن: از دست رفتن کلاژن در بافت‌های زیر پوست، قسمتی از روند طبیعی پیری صورت است. تا زمانی که ما جوان هستیم کلاژن، پوست ما را گوشتی و باطراوت نگه می‌دارد، اما با شروع دهه ۳۰ سالگی از سن ما، کلاژن موجود در پوست هم به تدریج شروع به از دست رفتن می‌کند.

کاهش شدید وزن: کاهش وزن شاید برای خوش‌فرم شدن بدن و اندام‌های شما عامل مطلوبی باشد، اما از طرفی باعث می‌شود که چهره شما پیرتر به نظر برسد.

نوسان وزن (اثر یو یو): صورت شما به علت نوسان مکرر وزن بدن، به طور مداوم در حال انقباض و انبساط است، اما نهایتاً کار به جایی می‌رسد که پوست صورت به خاطر از دست رفتن کلاژن و کاهش انعطاف‌پذیری آن، نمی‌تواند مانند گذشته منقبض و سفت شود.

استرس، بیماری و افسردگی: در مورد اثر نامطلوب استرس و فشار روحی بر پوست صورت هیچ تردیدی وجود ندارد. تحقیقات نشان داده است که این عوامل می‌تواند سرعت لاغر شدن صورت را افزایش دهد.

 

 

درمان لاغری صورت

چه اجزایی از صورت در معرض لاغری قرار دارند :

خط لبخند

گونه‌ها

خطوط دور لب

بینی، چانه و خطوط اطراف آن

ابرو و شقیقه‌ها (لیفت ابرو)

بالای پلک

دست‌ها: از دست ندادن حالت گوشتی و توپر پشت دست

 

روش های درمان لاغری صورت :

تزریق ژل برای رفع لاغری صورت :

انواع مختلفی از تزریق ژل به منظور درمان و رفع لاغری صورت توسط متخصصین زیبایی استفاده می‌شود:

ژل اسید هیالورونیک: اسید هیالورونیک برای گونه‌گذاری و درمان لاغری صورت استفاده می‌شود و آثار آن به صورت نیمه دائمی است و می‌تواند تا ۱۸ ماه دوام داشته باشد.

ژل پلی ال لاکتیک اسید: این سری از ژل‌ها که به طور کلی با عنوان اسکالپترا شناخته می‌شود، باعث تحریک بدن به تولید کلاژن طبیعی می‌گردد. کلاژن نیز یک ظاهر پر و شاداب به پوست می‌دهد. تزریق این ژل‌ها برای درمان لاغری صورت باید به صورت ماهانه به مدت چند ماه پیاپی انجام شود، اما اثرات آن به صورت نیمه‌دائمی است و می‌تواند تا سه سال ماندگار باشد.

رستیلان ساب کیو: رستیلان ساب کیو نوع دیگری از ژل‌های اسید هیالورونیک است که می‌توان آن را در عمق بیشتری از پوست تزریق کرد. نتایج حاصل از تزریق این ژل‌ها در جوانسازی صورت، معمولاً سریع‌تر از انواع دیگر ژل‌ها حاصل می‌شود. همچنین در ترکیب این ژل‌ها ماده بی‌حسی نیز وجود دارد تا بیمار در زمان عمل احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

تزریق چربی برای درمان لاغری صورت :

انتخاب چربی اتولوگ (بافت چربی خود بیمار) به عنوان یک فیلر به طور گسترده‌ای در میان جراحان زیبایی به عنوان یکی از اساسی‌ترین مواد برای استفاده در پر شدن صورت لاغر و بدن شناخته شده است. چربی را می‌توان به عنوان یک ماده‌ی پرکننده برای روش‌های زیبایی و ترمیمی که نیاز به برطرف کردن کاهش حجم دارند، مورد استفاده قرار داد.

این روش شامل جراحی حذف چربی از یک قسمت از بدن، معمولا شکم یا ران و پیوند آن به ناحیه دیگری است. چربی یک فیلر نرم و طبیعی است که می‌تواند با ریسک بسیار کم برداشت شود، و خطر ابتلا به آلرژی و انتقال بیماری را ندارد. این روش معمولا برای حجم دادن در گونه استفاده می‌شود و طولانی مدت است.

تزریق چربی به صورت یک روش با حداقل تهاجم است که نیازی به ایجاد برش در صورت ندارد و تحت بی‌حسی موضعی همراه با انسداد عصب‌های صورت انجام می‌گیرد. تورم در این روش غیر معمول نیست و درمان لاغری صورت معمولا نیاز به یک دوره استراحت برای بهبودی دارد.

کاشت پروتز :

روش‌هایی مانند تزریق ژل، بوتاکس و انتقال چربی برای رفع لاغری صورت با وجود داشتن نتایج عالی قابل برگشت هستند و نیز به تزریق مجدد بین ۶ ماه تا ۵ سال یک بار دارند. در صورتی که شما به دنبال راه‌ حلی دائمی برای درمان حجم از دست رفته صورتتان هستید استفاده از پروتز می‌تواند گزینه خوبی برای رفع لاغری صورت شما باشد. بسته به علت لاغری ممکن است متخصص جراح زیبایی از پروتز‌هایی برای پر کردن گونه‌ها، رفع لاغری چانه و رفع فرو‌رفتگی پیشانی استفاده کند. عمل جراحی پروتز نسبت به تزریق مواد مختلف پر کننده بیشتر طول می‌کشد و همچنین به زمان بهبودی بیشتری نیاز دارد.

سوال های رایج درباره رفع و درمان لاغری صورت :

کاندیدای مناسب  برای چاق کردن صورت به روش غیر جراحی :

بیماران سالم که تمایل به داشتن فرم صورت تعریف‌شده و جوان و پر شدن صورت هستند،‌ می‌توانند نامزدهای خوبی برای چاقی صورت به روش غیر جراحی باشند.

چاق کردن صورت به روش غیر جراحی چگونه انجام می‌شود؟

چاق کردن صورت به روش غیر جراحی در مطب با استفاده از داروهای بی‌حسی موضعی و / یا تزریقی انجام می‌شود. ژل به‌آرامی با استفاده از یک سوزن بسیار کوچک به گونه‌ها تزریق می‌شود. گاهی اندکی ناراحتی یا درد جزئی تجربه می‌شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: