تاثیر قد در زیبایی باعث شده برخی افراد دنبال روش های افزایش قد باشند. برخی برای افزایش قد روش سالم ورزش کردن را انتخاب می کنند و برخی دیگر جراحی افزایش قد را.

معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی گفت:برخی عنوان می کنند که می توانند قد را تا 6 سانت افزایش دهند در صورتی که انجام این جراحی به لحاظ علمی اشتباه است چون ممکن است قد فرد تا چند سانت افزایش یابد اما قسمت های دیگر بدن نظیر تعادل و نیز در نوع راه رفتن آن فرد به طور حتم مشکل ایجاد خواهد کرد.

وی اظهار داشت: افزایش قد از طریق جراحی باعث ایجاد فشار به دیگر اعضای بدن می شود و عوارض نامطلوبی را به همراه خواهد داشت.

معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی گفت: متخصصان ارتوپد هم بارها عنوان کرده اند که افزایش قد حتی به میزان کم نیز می تواند موجب ایجاد ضایعات متعدد در قسمت های مختلف بدن و اختلال در راه رفتن فرد شود بنابراین به لحاظ علمی مورد قبول پزشکان نیست.

وی تصریح کرد: برخی از این عمل های جراحی در مورد افزایش قد که در بیمارستانها انجام می شود ممکن است با عنوان انجام جراحی معمولی دیگری یعنی به صورت پنهانی صورت گیرد و معمولا بیماران پس از جراحی به علت ضایعات ناشی از این جراحی ها شکایت می کنند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: