گاهی اوقات برخی از کارهایی که برای زیبایی خود انجام می‌دهیم و تصور می‌کنیم که در زیباتر شدن ما مؤثر هستند، در طولانی مدت می‌توانند از زیبایی ما کاسته و یا آن را تحت‌ تأثیر قرار دهند. در اینجا به مواردی اشاره می کنیم که می توانند به زیبایی ما آسیب برسانند

choorok 3

1- جمع کردن چشم‌ها در نور آفتاب

جمع کردن چشم‌ها در زیر نور آفتاب می‌تواند سبب بروز چروکهایی اطراف چشم و پیشانی شود. از طرفی اشعه ماورای بنفش خورشید می‌تواند سبب بروز فوتوکراتین یا سوختگی کره چشم گردد که از جمله نشانه ‌های آن درد چشم، سوزش، قرمزی چشم، سردرد و التهاب پلک است. ماندن طولانی‌ مدت در زیر نور آفتاب می‌تواند احتمال بروز آب ‌مروارید و ضعف ماهیچه ‌های چشم در سالمندی را هم افزایش دهد که از جمله شایعترین علل کوری در افراد بالای 50 سال است. بهترین کار این است که در طول سال چه زمستان و چه تابستان از عینک‌های آفتابی استاندارد استفاده نمایید که می‌توانند جلوی تابش اشعه‌های مضر به چشم را بگیرند .

2-سوهان کردن به ناخن

هنگام سوهان کشیدن ناخن، در حرکت رفت و برگشت سوهان موجب جدا شدن لایه‌ های گوناگون ناخن شده و در نهایت ناخن‌ها را سست و شکننده می‌کند. اگر می‌خواهید سوهان بکشید و ناخن‌ های بلندی دارید، ابتدا آنها را به اندازه دلخواه کوتاه نمایید و سپس به یک جهت آنها را سوهان بزنید. تا حد امکان از سوهان‌های فلزی هم استفاده نکنید.

3-مالدین مچ‌ های دست به هم پس از عطر زدن

بهترین شیوه عطر زدن این است که شما عطر را 15 سانتی‌ متری مچ به سمت داخل یا آرنج یا گردن اسپری کنید. پس از آن نباید به هیچ‌ عنوان به این نقاط دست زد. باید اجازه داد عطر اسپری شده در مجاورت هوا خشک شود. بگذارید عطر به آرامی با دمای بدن شما تبخیر شود.

4-نشستن برس و پدهای آرایشی

در طول زمان پوست مرده، روغن و رنگ‌ها بر روی برس ها و پدهای آرایشی نشسته و اکسید می‌شوند و حتی باکتری‌ها نیز می‌توانند بر روی آنها تجمع پیدا کنند. استفاده از برس‌ و پدهای کثیف می‌تواند آرایش شما را نازیبا کرده و حتی سبب بروز ناراحتی‌های پوستی و به ویژه جوش روی صورت شما شود. بهترین کار، شستشوی مرتب وسایل آرایشی با آب ولرم و شامپو و خشک کردن آنها است.

5-برداشتن بیش از اندازه ابروها

برداشتن بیش از حد ابروها و نازک کردن آنها صورت را پیرتر نشان می‌دهد. برداشتن ابرو به اشکال غیرطبیعی می‌تواند از زیبایی صورت بکاهد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: