teeth1

از فلوراید استفاده کنید. فلوراید باعث استحکام دندان‌ها شده و از پوسیدگی آنها جلوگیری می‌کند. در خمیر دندان‌ها و دهانشویه‌ها، فلوراید وجود دارد. از کشیدن سیگار و مصرف بی‌رویه چای و قهوه خودداری کنید.

کیفیت غذاهای خود را بهبود ببخشید. ویتامین های آنتی اکسیدان مانند ویتامین "ث" ، باعث مقاومت لثه و سایر بافت‌های آن و مانع از عفونت‌های میکروبی می گردند.

مواد قندی غیر ضروری را حذف کنید. مصرف انواع شکلات‌ ها، مرباها و آب‌ نباتها که چندان مورد نیاز بدن نیستند را به کمترین میزان برسانید. مواد قندی را در زمان مناسب مصرف کرده و سعی کنید در میان وعده‌ های غذایی مواد قندی مصرف نکنید. بسیاری از مردم به علت نخوردن صبحانه کافی، در طول روز مجبور به مصرف موادی از قبیل کیک، بیسکویت، شیرینی و یا شکلات می‌شوند. اگر علاقه زیادی به خوردن این نوع مواد غذایی شیرین دارید، پس از مصرف آنها بلافاصله دندان‌ ها را مسواک بزنید و یا دست کم چند بار آنها را بشویید.

پنیر به سلامت دندان‌ها کمک زیادی می‌کند. این ماده غذایی چه به صورت پخته و چه سرد، باعث آزاد شدن کلسیم فراوان می‌شود که در تشکیل ساختار و پلاک روی دندان شرکت می‌کند و باعث محافظت دندان در مقابل اسید آزاد شده از میکروبها می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: