- هر چند وقت یک بار، برس ریمل خود را با آب و صابون خوب بشویید .
- هرگز در داخل اتومبیل در حال حرکت ریمل نزنید، چون امکان دارد نوک برس وارد چشم تان شود.
- در صورتی که ریمل شما خشک شد، در آن را محکم ببندید و داخل آب داغ بیندازید. می توانید از یک قطره روغن بادام شیرین داخل تیوپ آن نیز استفاده کنید. اما توصیه می شود وقتی سه ماه از استفاده ریمل گذشت یا خشک شد، آن را دور بیندازید.
- ریمل از موادی درست می شود که به راحتی به باکتری و انگل آلوده می شود. پس اجازه ندهید کسی جز شما از وسایل آرایشی تان استفاده کند.
مژه3
- در صورتی که دچار التهاب و حساسیت های پوستی هستید، توصیه می شود به طور مداوم از ریمل استفاده نکنید، چون ریمل باعث تسریع ریزش مژه در شما می گردد.
- هرگز مژه ها را نکنید یا کوتاه نکنید، چون رشد مژه نسبت به سایر موهای بدن بسیار کندتر است.
- سعی کنید تا حد امکان از فرمژه های آهنی استفاده نکنید، بلکه انواع پلاستیکی را خریداری کنید.
- همیشه بلافاصله پس از اینکه از حمام بیرون آمدید، از فرمژه استفاده کنید، چون وقتی مژه ها با آب گرم خیس شده باشند، راحت تر و زیباتر بر می گردند و نمی شکنند.
- می توانید به جای استفاده از فرمژه، از انگشت تان کمک بگیرید. ابتدا دست ها را بشویید. سپس به طور دقیق پس از آنکه ریمل زدید، انگشت تان را روی ریشه مژه ها از پایین قرار داده و به سمت بالا فشار دهید تا زمانی که ریمل خشک شود.
- اگر به صورت ناشیانه از فرمژه استفاده شود، می تواند سبب شکسته شدن و ریزش مژه ها شود.
- مژه مصنوعی را تا حد ممکن دو بار استفاده نکنید، اما در صورتی که تمایل به این کار دارید، توصیه می شود مژه را برداشته لای دستمال آغشته به الکل بگذارید و آن را به طور کامل تمیز کنید. سپس آن را با هوادادن خشک کرده و در جای تمیز قرار دهید.
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: