مه شو: اگر مدتهاست که موهای شما وز شده و به راحتی در هم پیچیده و گره می خورد، انتخاب ریلکس کننده ای مناسب، راه حل بسیار خوبی برای کنترل این شرایط خواهد بود.

rilax

امروزه ریلکس کننده های شیمیایی متنوعی در فروشگاه های لوازم آرایشی موجود هستند.اما متاسفانه، تعداد زیادی از این محصولات، به مرور موجب آسیب به بافت موها و حتی ریزش آنها خواهد شد.

اگر چه نتایج برخی از این محصولات بسیار سریع قابل مشاهده هستند، اما فراموش نکنید که این نتایج، کاملا زودگذر بوده و تاثیر آنها هم مدت زمان زیادی ادامه نخواهد داشت و زمانیکه موها به شرایط پیش از استفاده این محصولات برگردد، ممکن است آسیب بیشتری متوجه آنها شده باشد.

بنابراین برای رهایی از این نتیجه معکوس، بهتر است از محصولات طبیعی بسیار مفیدی بهره ببرید که نه تنها موها را ریلکس می کنند، بلکه سلامت و زیبایی آنها را تضمین خواهند کرد.

در صورتیکه از نوع شیمیایی این مواد استفاده می کنید، همواره بهترین برندهای تایید شده را انتخاب نمایید.

ریلکس کننده های خانگی مو

بر خلاف ریلکس کننده های شیمیایی موجود، از این مواد طبیعی، انتظار نتیجه فوری نداشته باشید.اما با کمی تامل و با گذشت زمان، نتایج فوق العاده ای را به دنبال خواهند داشت.

کره کاکائو و روغن بادام

زمانیکه در جستجوی بهترین ریلکس کننده های مو هستید، کره کاکائو یکی از اولین و برترین پاسخ های این جستجو خواهند بود.

برای اینکار، کره کاکائو را در ظرفی بریزید و کمی روغن بادام را به آن اضافه کنید.حالا با این ترکیب، کل موها را ماساژ دهید.

برای نتیجه بهتر، موها را به چند بخش تقسیم کرده و هر قسمت را به این مواد آغشته سازید.

موها را با شانه دندانه درشت به آرامی شانه بزنید تا مطمئن شوید که هیچ گره ای میان موها باقی نمانده و همه موها به این مواد آغشته شده باشند.

در آخر، موها را جمع کرده و با کلاه حمام، آن را بپوشانید.

یکساعت صبر کنید، بعد موها را شسته و از نرم کننده همیشگی خود استفاده نمایید.

روغن زیتون

همانطور که می دانید، این روغن یکی از بهترین ها برای سلامت و زیبایی موها محسوب می شود که نه تنها موها را ریلکس می کند، بلکه موجب سلامت و افزایش زیبایی و شادابی موها نیز می شود.

یک فنجان روغن زیتون را کمی گرم کرده و بعد از شانه زدن موها، پوست سر و تمامی قسمت های مو، از ریشه تا نوک آنها را با این روغن اعجاب انگیز پوشش دهید.

حالا موها را با کلاه حمام بپوشانید و بعد با حرارت ملایم سشوار، از همه طرف کلاه یا حوله، آنرا به مدت 10 دقیقه گرم کنید.

بعد از یک ساعت، موها را با شامپو و نرم کنده همیشگی خود بشویید.

می توانید کمی نرم کننده را هم بهروغن زیتون اضافه کنید.

شیر نارگیل

شیر نارگیل هم یکی دیگر از اولین پاسخ های شما در جستجوی بهترین ریلکس کننده های طبیعی مو خواهد بود.

مقداری نارگیل تازه را در مخلوط کن بریزید و بعد، به اندازه یک لیوان از آن را بردارید و آب یک لیمو را به آن اضافه کنید.آنرا به خوبی هم زده و بگذارید تا کاملا خنک شود.بعد از مدتی، یک لایه کف مانند روی آن تشکیل خواهد شد.حالا آن را به تمام موها بمالید.یکساعت صبر کنید و سپس موها را بشویید.

در صورتیکه موهای خشکی دارید، می توانید کمی روغن زیتون را هم به این ترکیب اضافه نمایید.

با شناخت خواص بی نظیر مواد طبیعی و تاثیرات فوق العاده آنها، دیگر نیازی به محصولات شیمیایی آسیب زننده نخواهید داشت.پیشنهاد بسیاری از بهترین دکترهای زیبایی هم استفاده از مواد طبیعی و مفیدی است که موها را شاداب و سلامت نگه می دارند.

همچنین می توانید از شیر یا مخلوط مایونز و روغن زیتون یا کره کاکائو هم برای این منظور استفاده کنید.

زیبا باشید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: