مه شو: برای قرنهای متمادی ،جوش شیرین به عنوان یک ماده مهم تمیز کننده و ضد عفونی کننده در آشپزخانه ها شناخته شده و مورد مصرف قرار گرفته است،اما سالهاست که این عنصر فوق العاده .موثر، جایگاه خاصی را به عنوان یکی از اجزای اصلی در عرصه زیبایی به خود اختصاص داده است

baking-soda_0

در این مقاله به چند مورد بسیار کاربردی در خصوص استفاده از جوش شیرین می پردازیم:

دئودورانت

مقداری جوش شیرین را کمی آب، به صورت خمیری بسیار نرم و لطیف درآورده و از آن به عنوان یک ضد عرق و ضد بو عالی استفاده کنید.نتیجه عالی خواهد بود، بدون اینکه حساسیتی برای پوست ایجاد کند.

شفاف کردن موها

هر چند وقت یکبار، موها از دست محصولات شیمیایی و برخی شامپوها به تنگ آمده و با کدر شدن، اعتراض خود را نشان می دهند.

کمی جوش شیرین را به شامپوی خود اضافه کنید و طبق معمول ، موها را شامپو بزنید.

با اینکار، موها براق تر شده و آثار مواد شیمیایی و شامپوها که به مرور و گاهی با عدم شستشوی کافی، بر روی موها باقی مانده و موجب کدر شدن موها شده اند، بر طرف شده و به این ترتیب، دوباره شاهد شفافیت و زیبایی هر چه تمام تر موها ی خود خواهید شد.

سفید کردن دندانها

اگر مایلید به شیوه ای کاملا طبیعی و بی ضرر، دندانهایی به سفیدی و زیبایی مروارید داشته باشید، پیشنهاد می کنیم از جوش شیرین کمک بگیرید.

کمی جوش شیرین را به راحتی کف دست خود بریزید و با آب و مسواک، دندانها را با آن ماساژ دهید.برای کسب نتیجه بهتر،5 دقیقه صبر کنید و بعد طبق معمول دندانها را مسواک بزنید.اینکار، علاوه بر سفید کردن طبیعی دندانها، موجب ضد عفونی محیط دهان شده و یک بو زدای عالی محسوب می شود.

مرهم ناخن

اگر مدتهاست که شاخی شدن پوست اطراف ناخن، شما را آزار می دهد و با مانیکور کردن دائم ناخن ها سعی در کندن آنها دارید، اما دوباره این اتفاق تکرار می شود،باز هم به سراغ جوش شیرین بروید.

جوش شیرین برای حل این مسئله هم راه حل دارد:

با جوش شیرین و آب گرم، خمیری نرم و یکدست تهیه کرده و ناخن ها و اطراف آنها را با آن ماساژ دهید.پس از مدت کوتاهی، شاهد معجزه جوش شیرین باشید.

baking_soda

پاکسازی پوست

جوش شیرین به گونه ای بسیار عالی و اسرار آمیز، پوست شما را پاکسازی خواهد کرد.

جوش شیرین را در کف دست با کمی آب مخلوط کرده و تمام صورت را با آن به آرامی ماساژ دهید.به این ترتیب ،تمامی سلولهای مرده از روی سطح پوست جدا شده و پوستی بی نظیر و نرم خواهید داشت.

حذف دانه های سر سیاه پوست

مخلوط یک قاشق چایخوری جوش شیرین با چند قطره آب مقطر یکی از بهترین راه حل های تایید شده برای رفع دانه های سر سیاه پوست محسوب می شود.

این مخلوط را روی دانه ها بمالید و چند دقیقه صبر کنید.می توانید بعد از اینکار، حوله ای را روی سر انداخته و بسته به نوع پوست خود، با گیاه یا ماده مورد نظر،یا حتی بخار آب به تنهایی ،صورت را بخور دهید.بعد با پنبه ای تمیز، دانه ها را به آرامی تخلیه کنید.

با این روش ، پوست شما صاف و عاری از دانه های سرسیاه خواهد شد.

این روشی است که در بسیاری از سالن های آرایش و پاکسازی حرفه ای از آن استفاده می کنند.

زیبا و شاداب باشید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: