نرم کننده یکی از بهترین محصولات مراقبت از مو به شمار می آید.در این مقاله روشی کاملا طبیعی را برای تهیه یک نرم کننده طبیعی به شما آموزش خواهیم داد:

مه شو: زرده تخم مرغ نرم کننده طبیعی مو محسوب می شود، زیرا پس از استعمال آن موهایی نرم و درخشان خواهید داشت. اما چگونه میتوانیم از زرده تخم مرغ نرم کننده مو تهیه کنیم؟

ـ نرم کننده آووکادو و زرده تخم مرغ : به زرده تخم مرغ یکعدد آووکادو کوچک و کوبیده شده را اضافه کنید آنها را خوب مخلوط کنید تا خمیر یکدستی درست شود سپس آن را به موهایتان بمالید. بعد از 15 دقیقه آن را با آب سرد بشویید. این مخلوط یک نرم کننده ومحافظ عالی برای موی فرد است که سبب درخشندگی تارهای مو نیز میشود. همچنین میتوانید به این مخلوط مقداری شیر سرد نیز اضافه نمایید و آن را خوب مخلوط نموده سپس روی سر خود بمالید.

ـ نرم کننده روغن زیتون و زرده تخم مرغ : دو قاشق چایخوری روغن زیتون به زرده تخم مرغ اضافه کنید و آن را هم بزنید سپس یک لیوان آب ولرم را کم کم به مخلوط اضافه نموده و هم بزنید تا محلول موردنظر بدست آید. موهایتان را با شامپو بشویید ،موهایتان را بچلانید تا آب اضافه آن گرفته شود. سپس این محلول را روی سرتان بمالید و خوب ماساژ دهید بعد از 5 دقیقه آن را با آب سرد بشویید. احتمال دارد که موهایتان بوی تخم مرغ گرفته باشند پس آنها را دوباره شامپو بزنید. همینطور میتوانید یک قاشق چایخوری عسل گرم به این مخلوط اضافه نموده و آن را استعمال نمایید.

مهمترین ویژگی درمانی زرده تخم مرغ این است که هیچگونه عوارضی نداشته و سالم است و مناسب برای انواع مو است. تنها اشکال استفاده از زرده تخم مرغ بوی آن است. همانطور که میدانید تخم مرغ رایحه مطبوعی ندارد و پس از استعمال آن خانه بوی تخم مرغ میگیرد پس سعی کنید از استعمال آن هنگام خروج از خانه ( رفتن سرکارو یا مهمانی) خودداری نمایید. همچنین فواید درمانی زرده تخم مرغ بقدری زیاد است که نمیتوان آنها را صرفا بعلت بوی نامطبوع آن نادیده گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: