آیا شما شخصی بالغ هستید و یا یک نوجوان که از نداشتن موهای ضخیم مردانه خسته شده است؟ داشتن ریش مردانه آرزوی بسیاری از پسرها است که در دوران بلوغ به سر می برند. این بچه های نوجوان روش ها و ترفندهای گوناگونی را برای تحریک رشد موی صورت به کار می برند. برخی از این ترفند ها بسیار پوچ است و هیچ نتیجه ای نخواهد داشت. متاسفانه رشد مو توسط ترکیب ژنتیکی فرد تعیین می شود و بطور طبیعی شما می توانید اندکی آن را تغییر دهید. با این حال اگر شما واقعا می خواهید که موهای صورتتان رشد کنند باید یک رویکرد سیستماتیک داشته باشید تا نتیجه بخش باشد. شما می توانید هریک از روش های زیر را جهت تحریک رشد موی صورت خود به کار ببرید تا زمانیکه متوجه شوید کدام یک اثربخش خواهد بود.

ـ موهای صورت مشخصه های ثانویه جنسی در مردان بشمار می آیند و نتظیم هورمون های جنسی مانند تستوسترون از اهمیت نخست برخوردار است. اگر حتی زمانیکه دوران نوجوانی را گذرانده اید و هیچ گونه نشانه ای از مو بر روی صورت شما وجو ندارد باید به یک متخصص غدد جهت بررسی سطح هورمون های خود مراجعه نمایید. همچنین امکان ایجاد تعادل هورمونی از طریق داروها و درمان های جایگزین وجود دارد.

ـ راه طبیعی تحریک رشد مو شامل یک زندگی سالم و خوردن مواد غذایی مناسب می شود. برخی از ویتامین ها و مواد معدنی سبب تحریک رشد مو می شوند که عبارتند از ویتامین های B ,A ،B1, B6 , B12 و C. همچنین پروتئین ها نیز سبب تحریک رشد مو در صورت می شوند. علاوه بر این بهره مندی از خواب مناسب نیز دارای اهمیت است زیرا در حین خواب بدن به تعمیر سلول های آسیب دیده می پردازد که این امر از برخی جهات سبب افزایش رشد مو می شود. استرس منجر به تضعیف مو یا حتی تاخیر در رشد مو می شود از این رو سعی کنید یک زندگی بدون استرس داشته باشید.

ـ ورزش برای حفظ تناسب اندام شما از نظر فیزیکی و ذهنی دارای اهمیت است و سبب بهبود گردش خون در ارگان های مختلف بدن می شود. در نتیجه زمانیکه شما ورزش می کنید ، گردش خون به صورت شما راه می یابد که این امر سبب تحریک رشد موی صورت می شود.

ـ اینکه آیا تراشیدن مو سبب تحریک به رشد موی صورت می شود یا خیر ، یک سوال حائز اهمیت است که پاسخ واحدی ندارد. در حالیکه ممکن است بسیاری از مردان اثربخشی اصلاح را جهت تحریک رشد مو تایید کنند اما عده ای نیز وجود دارند که با اصلاح روزانه نیز نتیجه ای نگرفته اند. از نظر علمی اصلاح هیچ تاثیری بر تحریک رشد مو ندارد با این حال اگر موهای صورت کم پشتی دارید ممکن است به امید اینکه موهایتان ضخیم شوند ، صورت خود را اصلاح کنید. تراشیدن مو قطعا گزینه پیشنهادی مناسبی بشمار نمی آید بخصوص برای پسران جوان زیرا امکان دارد بعدا سبب پشیمانی آنها شود.

ـ تمیز و عاری از گرد و خاک نگه داشتن صورت سبب می شود تا منافذ پوست شما باز شوند و در نتیجه فولیکول های مو تمیز بمانند. لایه برداری صورت نیز هرازچندگاهی گزینه مناسبی برای تحریک رشد مو است زیرا سلول های مرده پوست را از بین می برد. بعلاوه سعی کنید همیشه پوست صورت خود را مرطوب نگه دارید از فرو رفتن مو در پوست جلوگیری شود.

شما ممکن است هریک از روش های ذکر شده در قسمت بالا را بدون هیچ گونه آسیبی امتحان کنید. با این حال همیشه در خاطر داشته باشید که موهای صورت تنها پارامتر مردانگی بشمار نمی آیند و سعی کنید تمرکز خود را به سایر جنبه های بدن جلب کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۸ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: