حتما برای شما هم پیش آمده که در یک مهمانی به فردی بر بخورید و با خود بگویید چطور داشتن چنین موهای براقی ممکن است ، شاید هم جواب سوال خود را اینگونه بدهید ، ژنتیک ! البته با این وجود که خیلی از خصوصیات ظاهری وراثتی هستند ، برخی به سلامت و زیبایی ظاهری خود ، با سبک اشتباه زندگی و رژیم غذایی نادرست ، آسیب می رسانند. علاوه بر رژیم غذایی ناسالم ، گاهی از مراقبت هایی که پوست و موی ما به آن احتیاج دارد نیز غافل می شویم .

امروزه داشتن رژیم غذایی مناسب برای مراقبت از موها از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، در کنار رژیم غذایی هم می توان به مواردی از جمله درمان های گیاهی و رساندن مواد مغذی به مو از طریق مواد و محصولات مختلف اشاره کرد. تصور کنید موی شما با تمام مواردی مثل آلودگی ، دود ، عرق و گرما هر روز درگیر است و به همین صورت سلامت و استحکام طبیعی مو به طور کامل از بین می رود. شاید خیلی از ما موفق به حفظ سلامت موهای خود شده باشیم ، اما داشتن موهای درخشنده و جذاب هدفی نیست که رسیدن به آن راحت باشد. میزان بلندی و ضخامت موها چندان اهمیت ندارد، آنچه زیبایی را به موها هدیه می دهد ، درخشندگی و نرمی مو است.

استفاده از مواد طبیعی در بحث مراقبت از موها همیشه بسیار مهم بوده و هیچ یک از محصولات شیمیایی قادر به حفظ سلامت و درخشندگی موها ، برای مدت طولانی و با ماندگاری بالا ، نیستند.

رژیم غذایی همه ی متخصصان زیبایی اهمیت رژیم غذایی برای سلامت پوست و مو را تایید می کنند. رژیم غذایی نقشی حیاتی در این زمینه ایفا می نماید و در واقع هرآنچه می خورید بازتاب خود را بی شک روی چهره ، پوست و مو نشان می دهد. برای داشتن موهایی سالم ،نرم و درخشان ، نباید مصرف سبزیجات ، پروتئین ، ویتامین C ، امگا3 ، 6 ، 9 و ویتامین E را فراموش کنید.

بر اساس طب سنتی آیورودا ، مو، پوست و ناخن های هر فرد میزان سلامت استخوان های او را نشان می دهد. بافت و مواد مسئول در رشد مو و ناخن از استخوان ها سرچشمه می گیرد. به همین دلیل برخی از مواد مغذی مثل زینک ، منیزیم و کلسیم ، که همگی برای سلامت استخوان ها ضروری هستند ، روی رشد و سلامت مو نیز تاثیر زیادی دارند. بر اساس همین طب سنتی ، یک مشت از کنجد سفید صبح ها ، نیاز روزانه ی بدن به کلسیم و منیزیم را تامین می نماید. رژیم غذایی مناسب برای سلامت موها باید حاوی 1200 میلی گرم کلسیم ، 600 میلی گرم منیزیم و 60 میلی گرم زینک ، به طور همزمان باشد.

مراقبت بهترین راه داشتن موهای سالم و درخشان این است که به موهای خود آسیب نرسانید . مراقبت های خارجی و داخلی همه بیهوده خواهند بود اگر استفاده ی بیش از اندازه از وسایل آسیب رسان به مو داشته باشید . برای شست و شوی موها برنامه داشته باشید . اجازه ندهید آلودگی و عرق روی سر شما انباشته شود. مراقب شوره ی سر و انواع عفونت های قارچی باشید . موهای خود را خفه نکنید و اجازه دهید هوای کافی میان آنها جریان داشته باشد.

تغذیه ماسک مو استفاده از ماسک مو ، خصوصا بعد از شست و شو ، به تغذیه ی هرچه بیشتر موها ، خصوصا برای داشتن موهای درخشان و ابریشمی ، کمک می کند. روغن های طبیعی برای حفظ سلامت و درخشندگی مو بسیار مفید هستند ، به این منظور می توانید از ترکیب روغن های بادام خالص و کرچک و یا کنجد و زیتون استفاده نمایید.

شامپوهای طبیعی به جای استفاده از شامپوهای شیمیایی ، از ترکیب آملا و شیکاکای برای شست و شوی موهای خود استفاده کنید . تخم مرغ ، ماست ، آووکادو ، روغن های طبیعی ، موز و آلوئه ورا از زمان های گذشته برای خواص پاک کنندگی مورد استفاده ی موضعی قرار می گرفته اند.

به طور کلی به تغذیه ی بدن خود با مصرف مواد غذایی سالم اهمیت دهید و از مواد شیمیایی و مصنوعی پرهیز نمایید .

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: