وقتی موی شما درخشان، براق و پر از چین و شکن باشد، احساسی شادابی، جذابیت و طراوت می کنید. با رنگ و مدل زیبای مو قادرید توجه دیگران را به خود جلب کنید. با داشتن موهایی خوشی رنگ و خوشی مدل می توانید بر روی هر شخصی تأثیر گذاشته و همه سرها را به طرف خود برگردانید. حال چگونه میتوانید چنین موهای زیبایی داشته باشید.

موهای سالم و زیبا نه تنها برای دیگران خوشایند است، بلکه شما هم با داشتن آن اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. موهای ما تا حدودی بیانگر احساسات و شخصیت ماست. در واقع وقتی کسی تغییری در موهایش میدهد شناختن او کاری دشوار است. همه ما خواهان موهایی پرپشت و سلامت هستیم. بهترین راه برای داشتن موهایی فوق العاده بلند کردن آن است. این فصل اطلاعات لازم را برای محافظت از مو و داشتن موهایی سلامت در عرضی شش ماه در اختیارتان توجه همسر تان را به خود جلب کنید و از دیدن موهایتان لذت ببرید. دست یافتن به موهای زیبا کار دشواری نیست.

چگونه رشد مویی سالم و انبوه داشته باشیم

همانند پوستتان، موهای شمانشانگر وضعیت تغذیه تان است. پشت هر موی زیبایی، یک تغذیه مناسب نهفته است. هیچ محصول مناسب مو به اندازه تغذیه مناسب برای سلامت و جلوگیری از آسیب و شکنندگی مو وجود ندارد. برخلاف پوست، مو قادر به ترمیم خود نیست، پس اگر موهایتان دچار آسیب و شکنندگی شده است بهتر است به جای خرید شامپوها و محصولات گرانقیمت، مشکل خود را با تغذیه مناسب و از لحاظ درونی حل کنید. دو تا سه ماه بعد از اینکه رژیم زیبایی مرا آغاز کردید، تغییرات به وجود آمده را در موهایتان مشاهده خواهید کرد. به طور معمول موهای پوست سر ۲/۵ سانت در ماه و یا ۱۵ سانت در سال رشد میکند، اما این سرعت جنبه همگانی ندارد و در افراد مختلف متغیر است و میتواند کمتر یا بیشتر باشد. همچنین با افزایش سن، میزان سرعت رشد مو در افراد کاهش مییابد. در کلی منظورم این است که برای داشتن موهایی سالم نیاز به صبر و حوصله است.

غدد موی خود را تغذیه کنید

غدد ترشحی مو در تمام بدن وجود دارد، اما از همه بیشتر در سر هستند که موهای بیشتری در آنجا رشد میکند. بعد از تولد هیچ غده مویی به وجود نمیاید، پس باید از این غدد محافظت کنید. منظورم این است که هیچ محصولی قادر نیست بیشتر از مویی که خود دارید، موی شما را افزایش دهد. یک فرد معمولی حدوداً 120/000 تار مو روی سر خود دارد. افراد بلوند کمی بیشتر از این میزان، مو مشکی ها و مو خرمایی ها در همین حد و مو قرمزها کمی کمتر از این میزان مو دارند.

غدد مویی در فرق سر شما همچون جیب کوچکی است که هر کدام از تارهای موی شما سر از یک سلول آن در آوردهاند. ریشه هر تار مو توسط بافت های متصل اطراف آن تغذیه می شود. هر غده مویی نیازمند مخزنی از اکسیژن، مواد غذایی و مرطوب کننده است تا بتواند به خوبی رشد کند. به همین دلیل است که جریان خون در پوست سر در رشد مو از اهمیت بالایی برخوردار است.

هر غده مویی دارای یک یا چند غده ترشحی چربی است که چربی تولید می کند. این چربی طبیعی از فرق سر و مو حفاظت میکند و از خشکی آن جلوگیری مینماید. دلیل اینکه چرا اکثر افراد مو فرفری، موهایی خشک دارند این است که حرکت غدد چربی در موهای صاف و بلند راحت تر از موهای مجعد و فر است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: