هر خانم یا آقایی می خواهد موهایی درخشان و ابریشمی داشته باشد . کوتاه ، بلند ، صاف یا فر ، موهای درخشان همیشه احساس خوبی به شما می بخشد .

لایه ی خارجی موهای سالم حاوی چربی طبیعی است که رطوبت و درخشندگی موها را حفظ می کند . وقتی این لایه آسیب می بیند ، موهای شما ظاهری بی روح ، بیمار و خشک پیدا می کند .

از جمله عوامل دخیل در بی حالتی و خشکی موها می توان به کمبود مواد مغذی ، استفاده از محصولات مراقبتی قوی و خشن به جای کاندیشنر مناسب ، تابش طولانی مدت و مداوم آفتاب به موها ، استفاده ی مکرر از رنگ مو ، سالخوردگی ، استرس زیاد ، وجود املاح زیاد در آب مورد استفاده برای شست و شو ، کلر موجود در آب استخر ها و استفاده از وسایل برقی حالت دهنده ی مو اشاره کرد .

البته داشتن موهای نرم و ابریشمی به کمی تلاش نیاز دارد . مراقبت صحیح و کافی تنها راه داشتن موهای سالم می باشد .

بیشتر مردم از نرم کننده ها ، شامپوها و سرم های بیشماری برای رسیدن به موهای درخشان استفاده می کنند . اما بعد از مدتی ، این محصولات بیش از مفید بودن به سلامت موها ضرر می رسانند . به جای استفاده از محصولات شیمیایی و تجاری ، می توانید از چند راهکار ساده و خانگی برای حفظ لطافت و درخشندگی موها استفاده کنید .

تخم مرغ

تخم مرغ اگر بهترین ترکیب برای تغذیه و درخشندگی موها نباشد ، قطعا یکی از بهترین ها است . تخم مرغ منبع خوبی برای پروتئین ، اسید های چرب ضروری و لسیتین می باشد و به بهبود موهای آسیب دیده و بی حالت ، از طریق رطوبت بخشی ، کمک می کند . تخم مرغ همچنین موها را ضخیم و قوی می گرداند .

یک سفیده ی تخم مرغ را با یک قلاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید تا خمیری صاف بدست آید . این خمیر را به موهای مرطوب و کف سر بزنید . سپس سر خود را با یک کلاه حمام برای مدت سی دقیقه بپوشانید . بعد موهای خود را با یک شامپوی ملایم و آب سرد شست و شو دهید .

دو عدد تخم مرغ را بزنید تا حالت کف آلود پیدا کند . تخم مرغ ها را با دو قاشق غذاخوری روغن بادام شیرین و نصف فنجان ماست ترکیب نمایید . این ترکیب را به موها بزنید و مثل مورد قبل برای مدت سی دقیقه سر را با کلاه بپوشانید . سپس موها را با شامپویی ملایم و آب سرد بشویید .

هر یک از این راهکارها را که انتخاب کردید ، تا گرفتن نتیجه مطلوب هفته ای یک بار از آن استفاده نمایید .

نکته : هیچ وقت بعد از استفاده از تخم مرغ موها را با آب داغ نشویید . در این صورت ممکن است تخم مرغ روی موها لخته و پاک کردن آن بسیار دشوار شود .

روغن نارگیل

برای داشتن موهای درخشان ، استفاده از روغن های مغذی روی موها بسیار مهم است . روغن نارگیل ( البته روغن ارگانیک و غیر تصفیه شده ) یک از بهترین گزینه ها می باشد . این روغن رطوبت از دست رفته ی موها را باز گردانده و خشکی آنها را با درخشندگی جایگزین می نماید .

روغن نارگیل گرم را از ریشه تا ته به موها بزنید . موها را برای دقایقی ماساژ دهید و سپس از حوله و یا کلاه حمام برای پوشاندن موها به مدت سی دقیقه استفاده کنید . بعد موهای خود را به روال همیشگی با شامپویی نرمال بشویید . می توانید این روش را دو بار در هفته به کار گیرید .

مایونز

مایونز حاوی آمینو اسید ، پروتئین و آنتی اکسیدان است که به درخشندگی و استحکام مو های شما کمک می کند .

نصف فنجان سس مایونز را روی موهای تازه شسته شده و مرطوب بزنید . البته مقدار سس به قد موها بستگی دارد . موهای خود را با کلاه حمام برای مدت حداقل سی دقیقه بپوشانید و بعد با استفاده از شامپویی ملایم و آب سرد خوب شست و شو دهید . این کار را به صورت هفتگی تکرار نمایید .

سرکه سیب

سرکه سیب یکی از کاندیشنر های فوق العاده برای موها است . این ماده آسیب دیدگی های سطح مو را از بین برده و به آنها ظاهری درخشان می بخشد . سرکه سیب همچنین به درمان شوره ی سر ، خارش کف سر و موهای وز و شکننده کمک می کند.

میزان مساوی از سرکه سیب و آب را با یکدیگر ترکیب کنید . بعد از شامپو زدن به موها ، ترکیب این دو را روی موها بریزید و ماساژ دهید . بعد از گذشت چند دقیقه موها را به خوبی با آب سرد شست و شو دهید .

همچنین می توانید دو قاشق چایخوری سرکه سیب را با آب یک لیمو ترش ترکیب کنید و در یک فنجان آب بریزید . این محلول را به عنوان مرحله ی آخر شسشت و شو و بعد از شامپو به موها بزنید .

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: