رنگ مو

رنگ و رنگ آمیزی مو همواره مسئله ای شخصی بود است.

امروزه برخی خانم ها روش رنگ کردن با مواد شیمیایی را به روش های سنتی ترجیع می دهند، اما گروه زیادی نیز فقط از رنگ های سنتی استفاده می نمایند و گروهی از رنگ کردن به روش شیمیایی خسته شده اند و یا دوست دارند برای یکبار هم که شده روش سنتی را امتحان کنند.

برای این که گروه اخیر، از روش رنگ های سنتی دلزده نشوند باید نسخه هایی را که از اعتبار بیشتری برخوردارند توصیه نمود، در ضمن باید دقت شود موهایی که یک یا چندین بار به وسیله رنگ های شیمیایی رنگ آمیزی شده اند مقداری از حالت اولیه خود را از دست داده اند (مواد شیمیایی اثرات سوئی بر تارهای مو می گذارند که با چشم غیر مسلح به راحتی قابل دیدن نمی باشد) و به همین خاطر رنگ پذیری آن به روش شیمیایی رنگ شده باشد و بخواهند رنگ ها سنتی به مو اثر کند بهتر است مدتی طولانی از روش رنگ کردن شیمیایی خودداری شود تا تارهای مو رشد کرده و این قسمت تازه شده یافته در صورتی که با رنگ های شیمیایی رنگ نشوند به خوبی رنگ های سنتی را خواهند پذیرفت.

در اینجا خوب است یادآور شویم که برخی از موها به سختی رنگ می گیرد بدین معنی که بافت مو به سختی رنگ پذیر است و امکان دارد در مقابل یک نوع رنگ واکنش نشان ندهد یعنی رنگ نشود ولی رنگ های دیگر را قبول کند. از مزایای رنگ های گیاهی این است که علاوه بر رنگ کردن، مو نیز تقویت می شود زیرا اکثر گیاهان رنگدانه دار برای پیاز مو مفید می باشند برای نمونه این گیاهان که اکثراً آشنا برای همه می باشند مانند حنا، بابونه، مورد، روناس، ریواس، مازو و جفت برای پیاز مو تقویت کننده مو می باشند.

یکی از عیوب رنگ های بسته بندی شده گیاهی این است که تاکنون کمتر شرکت داروئی اقدام به انجام سرمایه گذاری علمی و روش صحیح برای تهیه رنگ سنتی کرده است البته چندین نوع رنگ با نام های متفاوت در بازار موجود است که به برخی از آن ها نمی توان بطور کامل اعتماد نمود و این شرکت ها نمونه ای از نوع رنگ ها ندارند و از این رو رنگ های سنتی مانند رنگ های شیمیایی کمتر نمونه رنگی دارند که از روی آن نمونه ها رنگ دلخواه را انتخاب نمود بلکه فقط نام های کلی دارند بدون این که درجه بندی رنگ مشخص شده باشد.

از این رو می بایستی برای به مصرف این رنگ ها چند تار از موهای سر را (بهتر است از موهای پشت گوش استفاده شود) ابتدا به قدری از ترکیب هایی که تهیه خواهید کرد رنگ نمائید و به طور دلخواه با کم و زیاد کردن مواد گیاهی آن را تیره تر یا روشن تر نمائید. در ابتدا همیشه نمونه ای کوچک درست کنید تا هزینه شما زیاد نشده و این نکته را نیز فراموش نکنید که همیشه از دستکش استفاده نمائید چون در نهایت هدف رنگ کردن موهای سر می باشد و نه دستان.

آنچه که از رنگ مو باید بدانید

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: