موها به زمان نیاز دارند و فقط شب ها رشد می کنند

فراموش نکنید بلند شدن موها نیاز به زمان دارد. موها در یک ماه بین یک چهارم تا حداکثر نیم اینچ رشد می کنند . بیشینه رشد موها تنها زمانی اتفاق می افتد که تار مو کاملا سالم و بدون موخوره باشد .

مسخره به نظر می آید ! قیچی با موهای بلند دوست است

البته کوتاه کردن پایین موها به طور مرتب ، برای جلوگیری از ایجاد موخوره ، به رشد موها سرعت نمی بخشد ، اما از پیشروی موخوره پیشگیری می نماید ، در نتیجه پایین موها سالم هستند و به دلیل شکننده و وز نبودن ، بلند تر دیده می شوند . همچنین اگر موخوره ها تا بالای تار مو پیش رفته و مو را به دو نیم تقسیم کرده باشند ، شما قطعا موهای کوتاه تر از زمانی که آنها را منظم کوتاه می کنید خواهید داشت . پیشنهاد ما برای میزان کوتاهی مو بین هشت تا ده اینچ هر ده تا دوازده هفته است. این میزان حتی به موخوره ها اجازه ی پیدایش نمی دهد .

استفاده از کاندیشنر بعد از شامپو

زمانی موهای خود را آبرسانی کنید که هنوز مرطوب است . با گذر زمان و استفاده از رنگ و سایل حالت دهنده ی برقی مو ، ساقه و نوک موها شروع به نازک شدن می کنند. کاندیشنر اما به بازسازی لیپید ها و پروتئین های موجود در مو کمک می نماید. کاندیشنر همچنین با حفاظت از کوتیکول های مو، آسیب های بیشتر ناشی از این مواد را خنثی می سازد . به این ترتیب شما می توانید موهای بلند اما سالم داشته باشید.

هر بار که به حمام می روید به موها شامپو نزنید

عدم استفاده از کاندیشنر و ماسک مو بعد از شامپو به موها آسیب زیادی می زند ، خصوصا اگر قصد دارید موهای خود را بلند کنید. از این نکته می توان نتیجه گرفت خود شما آسیب زیادی به مو می زند . به همین دلیل باید استفاده از شامپو را به حداقل و تنها مواقع نیاز برسانید. دلیل این آسیب چیست؟ وظیفه ی شامپو در واقع پاک کردن آلودگی ها و چربی اضافی مو و پوست سر است . اما استفاده بیش از حد از آن مواد و چربی ضروری برای سلامت موها را از بین می برد . پس وقتی موها واقعا نیاز به شست و شو داشت از شامپو استفاده کنید. اگر می خواهید با مو مهربان باشید ، شامپو را تنها به کف سر بزنید و اجازدهید خود به آرامی به دیگر نقاط ساقه ی مو برود .

از روغن های مفید و ماسک های درمانی به صورت هفتگی استفاده نمایید

ممکن است عمر موهای بلندی که با شانه ها تماس دارند ، به چندین سال برسد. به همین دلیل احتمالا مو به چیزی بیشتر از یک کاندیشنر معمولی برای سالم ماندن نیاز خواهد داشت . استفاده از ماسک های مرطوب کننده و روغن های مفید به سلامت موهای بلند کمک زیادی می کند. می توانید یک فنجان روغن نارگیل را با یک قاشق غذاخوری از هر یک از روغن های بادام و جوجوبا ترکیب کنید و هفته ای یکبار به موها بزنید .

از آنجایی که روغن ها کاملا جذب مو نمی شوند ، بهتر است از آنها روی موهای مرطوب استفاده نمایید و بعد از ده دقیقه مثل همیشه شامپو و کاندیشنر به آنها بزنید . این روغن ها اسید چرب های ضروری که در اثر شست و شوی زیاد از دست رفته را به مو باز می گردانند.

موها را آنچنان شانه بزنید که انگار رشته ای از طلاست

شانه زدن عجله ای به موها آسیب می زند . وقتی موهای مرطوب را شانه می زنید ، اول از قسمت های پایینی شروع کنید ، سپس از کف سر شانه زدن را ادامه دهید. همه ی ما شانه زدن را ناخود آگاه از کف سر شروع می کنیم . با این کار ممکن است موهای زیادی را از دست بدهید .

بهتر است جنس روکش بالش نخی نباشد

ساتن بهترین جنس برای روبالشی است. زیرا اصطکاک کمتری از پارچه های نخی ایجاد می کند . با ساتن موهای شما اول صبح زیاد هم آشفته خواهد بود .

هیچوقت موهای خود را با حوله نپیچید

حوله برای موها چقدر می تواند مضر باشد ؟ خیلی ! حوله موجب شکسته شدن تارهای مو می شود. گیر انداختن موها در یک پارچه ی ضخیم کافی نبود ، حال بسیاری از خانم ها حوله را بسیار محکم دور مو و سر خود می پیچند. با این کار موهای دور صورت که تحمل بسیار کمی دارند ، آسیب زیادی می بینند .

بعد از حمام موها را با آب سرد آبکشی کنید

این کار واقعا برای سلامت و رشد موهای بلند مفید است . آب سرد به درون موها نفوذ نمی کند و فقط روی لایه ی بیرونی مو می نشیند. به همین دلیل از آسیب دیدگی مو با گرما و از دست رفتن رطوبت پیشگیری می شود. تنها یک آبکشی چند ثانیه ای با آب سرد کافی است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: