همه ی ما از نعمت موهای سالم و پر پشت برخوردار نیستیم . موهای پرپشت حتی بدون کوچکترین تلاش و استفاده از وسایل حالت دهنده نیز حجم خود را حفظ می کنند و صاف و بی حالت روی سر نمی مانند . اگر موهای شما به این شکل است که بسیار عالی ، اگر نه ، بهتر است برای حفظ حجم و زیبایی موها دنبال راهکار باشید . این راهکارها مشکلات مو را می پوشانند و ظاهری گول زننده برای موها بوجود می آورند . با ادامه ی این مطلب برای شناساسیی برخی از این راهکارها همراه باشید .

جنس دقیق موی خود را بشناسید

این یکی از پایه ای ترین نکات در زمینه ی حفظ حجم موها محسوب می شود . باید رفتار طبیعی موهای خود را بشناسید . به این منظور نیز اجازه دهید موها بعد از حمام خود در جریان هوای اتاق خشک شود . به این صورت میزان فر و یا صافی موهای خود را تشخیص می دهید . البته ممکن است جنس و ظاهر موهای شما تحت تاثیر عواملی همچون آب و هوا و رنگ مو تغییر کند . شناختن نوع و جنس مو به شما این امکان را می دهد تا برای حل مشکلات مو راهکار درست تری را انتخاب نمایید .

محصولات با وزن پایین

باور کنید یا نه داشتن یک مدل موی پر حجم ، به رفتار شما با مو بعد از خشک شدن بستگی دارد . حتما به کرم و اسپری موی خود علاقه ی زیادی دارید . اما به خاطر بسپارید این محصولات روی وزن موها تاثیر می گذارند و باعث از بین رفتن حجم موها می شوند . خصوصا اگر تار موهای شما نازک باشند ، بهتر است از محصولات بسیار سبک مثل برخی از روغن های حالت دهنده ی مو استفاده کنید .

شست و شوی موها به صورت برعکس

اگر موهای پر حجم می خواهید ، نرم کننده و یا ماسک مو را اصلا به ریشه ی مو نزنید . این کار حجم موها را کاهش می دهد . نرم کننده را به ساقه تا نوک مو بزنید و موقع آبکشی موها دقت کنید که دمای آب زیاد بالا نماشد . سپس سر خود را پایین ببرید و موها را به صورت سر و ته آبکشی نمایید . این کار باعث می شود نرم کننده با ریشه ی مو تماس نداشته باشد .

سشوآر

آرایشگران حرفه ای با استفاده از سشوآر و برس گرد حجم موها را افزایش می دهند . اما آیا شما هم می توانید این ترفند ها را بکار ببندید ؟ در ابتدا به یک برس گرد با موهای زبر و سشوآر با سری جهت دهنده به گرما نیاز دارید . وقتی صحبت از حجیم تر نشان دادن موها با سشوآر به میان می آید ، بیشتر باید به جهت موها توجه کنید ، نه فرم آنها . باید موهای خود را بعد از حمام با یک تی شرت نخی بالای سر خود بپیچید و صبر کنید تا بیشتر آب موها گرفته شود . تی شرت از وز موها پیشگیری می کند و به ریشه ی موها به سمت بالا جهت می دهد . سپس موها را به بخش های کوچک تقسیم کنید و و با برس گرد و سشوآر آنها را شانه و خشک کنید . در این هنگام باید موها سر و ته باشند . یعنی سر خود را به پایین خم کنید . شاید در ابتدا کمی سخت و عجیب باشد ، اما با تمرین در استفاده از سشوآر حرفه ای خواهید شد .

گاهی به حمام نروید !

گاهی برای آنکه فرم موهای خود را در طول روز حفظ کنید ، بهتر است قبل از حالت دادن به موها آنها را نشویید . موهای بسیار تمیز خیلی سخت حالت می گیرند . اگر به حالت موهای خود به شدت احتیاج دارید ، یکی دو روز آنها را نشویید و به این ترتیب موها برای فر و حجم اضافه آماده هستند .

شامپو مخصوص موهای چرب

حتما باید یک شامپوی برای موهای چرب داشته باشید . این شامپوها نه تنها چربی بیش از حد مو را از بین می برند ، بلکه حجم دلخواه شما را به موها می بخشند . این شامپو را به ریشه ی موها بزنید .

زیاد به موها دست نزنید

اشتباه رایجی که مردم در رابطه با حفظ حالت موهای خود انجام می دهند این است که به طور مداوم به مو دست می کشند . اگر می خواهید حجم و فرم موها را حفظ کنید زیاد به آنها دست نزنید . دستان ما پر از چربی و آلودگی است و به همین دلیل هم فرم مو را از بین می برد .

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: