کاشت مو بهترین روش برای درمان ریزش مو است. افراد بسیاری با کاشت مو از شر کچلی خلاص شده اند.اما برای برخی از افراد امکان کاشت مو وجود ندارد. در این بخش از زیبایی مو مه شو راه های جایگزین کاشت مو را بدانید.

فیوکسیدیل

از این شیوه برای درمان ریزش مو استفاده می شود. به صورتی که این مایع را به کف سر زده و ماساژ می دهید. این مایع جریان خون اطراف فولیکول های اسیب دیده را افزایش می دهد آن ها را ترغیب می کند که راههای قوی تری ایجاد کنند. این شیوه سبب بلندی تارهای مو هم می شود.

 

کاشت مو

 

فیناستراید( FINASTERIDE( PROPECIA

در ابتدا برای معالجه سرطان پروستات ایجاد شده است. این درمان برای آقایان از ریزش مو جلوگیری می کند و با کاهش سطح DHT( آندروژن که سبب نازک شدن مو می شود) سبب رشد مو می شود. علیرغم این که یک درمان ریزش موی مناسب برای خانم‌ها و آقایان است، امکان دارد سبب عارضه های جانبی مثل سوزش پوست، تهوع ، ناتوانی جنسی و خستگی شود.

 

بسیاری از داروها، ژل ها و کرم های دیگر وجود دارد که ادعا می کنند برای ریزش مو کار می کنند ولی محبوبیت آنها به اندازه دو مورد بالا فوق العاده نیست. اکثر داروها دارای سهم خود از عارضه های جانبی هستند که میتواند یک امر مهم باشد. توصیه می شود پیش از استفاده از هرگونه دارویی با پزشک خود مشورت کنید.

 

کاشت مو

 

استفاده از PRP

که به صورت پلاسمای غنی شده از پلاک میباشد و از خون خود شخص تهیه می شود. در مرحله نخست خون شخص مراجع در دستگاه سانتریفیوژ (Centrifuge) قرار می گیرد. سپس مخلوطی از پلاکت ها با مقدار کمی پلاسما از آن استخراج و برای تحریک رشد موهای در فاز خواب و رشد دوباره موی جدید به سر تزریق می شود.

 

استفاده از PRP با مقصود رشد مو، فواید بسیاری دارد. نشان داده شده است که فاکتورهای رشد تغلیظ شده پلاکتی در رشد موهای جدید و پر پشت کردن موهای قبلی و همینطور در ضخیم و تقویت کردن موهای پیوندی بسیار مؤثر است.

 

کاشت مو

 

اسکالپ سر

اسکالپ سر یا هاشور سر، روشی برای رفع طاسی سر و کم پشتی موی سر است که این روزها بین زنان و مردانی که از ریزش مو رنج می‌برند، رواج پیدا کرده است.

 

اسکالپ سر به معنای هاشور زدن کف سر یا پوست سر است به نحوی که فضای خالی سر با پیگمنت پر می‌شود.

 

اگر از مشکل ریزش مو رنج می‌برید، تنها نیستید. افراد زیادی در سراسر دنیا با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند. این مشکل معمولا با افزایش سن، بیشتر می‌شود. ریزش مو و طاسی، در مردان بیشتر از زنان دیده می‌شود.

 

این روزها روش‌های زیادی برای درمان ریزش موی زنانه و مردانه، توصیه می‌شود و رواج دارد. از مصرف داروها و مکمل‌های مخصوص گرفته تا کاشت مو. ولی یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین راه‌ها برای اصلاح این نواقص، میکروپیگمنتیشن اسکالپ یا به طور خلاصه اسکالپ سر است.

 

کاشت مو

 

پودر مو های مخصوص پوشش بخش های خالی سر

موهای سر افرادی که دچار ریزش موی شدید هستند؛ اکثرا بسیار نازک است و باعث می شود؛ پوست کف سر به سادگی قابل مشاهده باشد. پودرهایی که بعنوان جایگزین کاشت مو استفاده می شوند؛ تارهای مو را ضخیم تر از حدی که هستند؛ نشان می دهند. این پودرها باید کاملاً ضدآب باشند و دربرابر وزش باد یا عوامل محیطی دوام مناسبی ارائه دهد.

 

کاشت مو

 

پروتز مو

تار های مو داخل این پروتزها وصل میشود که این پروتزهای بر روی پوست فیکس میشود جنس پروتزها اهمیتی بسیار زیادی در مراقبت تار مو ها دارد بهترین نوع پروتز باید از جنسی باشد که قابلیت عبور آب و هوا را داشته باشد که برای پوست سر مشکل یا حساسیتی ایجاد نکند.

 

از پروتزهایی که با فن آوری نانو ساخته شده استفاده می کند که هیچ گونه عارضه ای برای شخص ایجاد نمیکند شخصی که ترمیم مو بر روی آن انجام شده می تواند حمام روزانه داشته باشد.استخر برود بدون این که از پروتز از سر جدا شود.

 

در شیوه های ترمیم مو از فیکس کننده هایی زیادی استفاده میشود( چسب، کلیپس و گره استفاده میشود)

 

کاشت مو

 

استفاده از رژیم غذایی سالم

بعضی اوقات رژیم غذایی نادرست یا شیوه زندگی باعث ریزش مو می شوند. در اینگونه مواقع، استفاده از رژیم غذایی سالم که دارای مواد مغذی مانند سبزیجات، پروتئین ها، ویتامین B6 ، زینک، آهن و غیره باشد؛ اثر بخشی مناسبی خواهدداشت. در مواردی که ریزش مو منشأ عصبی دارد. کاهش استرس بسیار مؤثر است.

 

اگر با روغن های درمانی مناسب کف سر خود را ماساژ دهید که خون رسانی بهتری در این ناحیه صورت بگیرد؛ به احتمال زیاد نتایج مناسبی برای شما دارد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: