fa2مه شو:

پوست چرب، مشکلی برای نوجوانان و بزرگسالان محسوب می شود؛ به عنوان مثال، آرایش بر اینچنین پوستی دشوار می باشد.

اگرچه چربی پوست، در هر سنی رخ می دهد اما در نوجوانان به دلیل تغییرات هورمونی شایعتر است. با این حال، قابل درمان بوده و توسط درمان های خانگی می توان با آن مبارزه نمود.

از دلایل پوست چرب می توان از وراثت، سطح هورمونها، استفاده اشتباه از انواع کرم ها و لوسیونها، مصرف قرص های جلوگیری از بارداری، حاملگی، رطوبت بالای پوست و البته استرس نام برد. عاملی مانند استرس، باعث فعال شدن بیش از حد غدد چربی می گردد.

پوست هایی که کمی چرب هستند، مزایایی نیز دارند. مثلا این پوستها نسبت به انواع دیگر پوست، چین و چروک کمتری ایجاد می کنند. درمان چربی های پوست باید شامل روش هایی باشد که این چربی را بزداید. بدین منظور، در ادامه متن، به روش های خانگی برای درمان چربی پوست اشاره کرده ایم:

1- پوست خود را با یک صابون خشک یا صابون ضد باکتری و آب گرم بشویید. از صابون هایی که حاوی چربی بسیار زیاد (TFCبالا) و یا صابون هاب مرطوب کننده، استفاده ننمایید.

2- نیازی به شستشوی بیش از 3 بار در روز نیست. در غیر این صورت، منافذ پوست تولید مقدار چربی پوست را افزایش خواهند داد.

3- بطور منظم از مواد قابض همراه با استن بر روی پوست خود استفاده کنید. استن سریعا باعث حل شدن چربی پوست می شود.

4- روزانه 2 تا 3 بار آب سردی که حاوی چند قطره روغن اسطوخودوس است، به صورت خود بپاشید. این کار باعث بستن منافذ پوست می گردد.

5- ماسک خاک رس قهوه ای تیره، پوست را پاکسازی می کند.

6- لوازم آرایش فاقد چربی را مورد استفاده قرار دهید. از پودر تالک یا پودر بچه برای جذب چربی پوست استفاده کنید. این کار می تواند بخشی از آرایش شما پس از آرایش پایه باشد.

7- 2 تا 3 قاشق غذاخوری گیاه لیمو (علف لیمو) یا غنچه گل سرخ را با یک فنجان آب بجوشانید و 10 تا 15 دقیقه، صورت خود را با بخار آن بخور دهید. سپس آب سرد به صورت خود بپاشید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: