112مه شو: در فصول بارندگی به خاطر رطوبت بیش از حد هوا، پوست به راحتی نمی تواند نفس بکشد. بدین منظور در اینجا به بیان چند روش درمان طبیعی می پردازیم که باعث می شوند پوست بهتر نفس بکشد و موجب جوان سازی پوست می شوند.

سعی نمایید از روش های درمانی استفاده نمایید که نعناع، روغن گل رز و سایر ترکیبات و مواد آرامش بخش را مورد استفاده قرار می دهند.

1- ماساژ نعناع:

خمیر از برگ های نعناع خرد شده و روغن های ضروری (عطرها)، تهیه نمایید و سپس آن را بر روی بدن خود بگذارید. این ترکیب با دور کردن رطوبت از پوست، باعث خنکی آن می شود و در نتیجه پوست آرام و نرم می گردد.

2- ماساژ پاپایا:

در طول فصول بارندگی، بدن ما چربی بیشتری تولید می کند. خمیری را با پاپایا، چای سبز، آناناس و عسل تهیه نمایید و بر روی بدن خود قرار دهید. این ترکیب مانع ایجاد چربی بیش از حد در بدن می شود و درخشش طبیعی به پوست می بخشد.

3- اسکراب روغن گل رز، کشک و برنج:

این یک اسکراب مرطوب کننده کرم مانندی است که به آرامی سلول های مرده پوست را از بین می برد. این اسکراب، لکه های قهوه ای و تیره را نیز از روی پوست، محو می کند و مانع صدمه سلولی توسط رادیکال های آزاد می گردد.

از آنجا که این روش های درمانی با مواد طبیعی همراه هستند، هیچ گونه عارضه جانبی بر پوست نخواهند داشت. بنابراین، انعطاف پذیری و نرمی پوست خود را با این روش های درمانی حفظ نمایید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: