charb

مه شو: خیلی از مردم از داشتن پوستی چرب، شاکی هستند؛ بخصوص تابستانها که پوست، بیشترین ترشح چربی را دارد. در اوایل صبح، پوست چرب تر به نظر می رسد و بسیار آزار دهنده می شود. تحت فرایندی ساده و طبیعی و با هزینه ای بسیار کم، می توانید از شر چربی های پوست خلاص شوید. رهایی از چربی پوست به شما کمک می کند تا جوش های سرسیاه و آکنه را نیز، از بین ببرید.

نکات کلیدی:

1- سالم غذا خوردن:

اغلب کسانی که مواد غذایی غیر مفید و ناسالم یعنی غذاهایی حاوی مقادیر بالای قند را مصرف می کنند، از چرب بودن پوست خود گله مند هستند. خوردن میوه ها و سبزیجات تازه، باعث رهایی از چربی پوست و پیشگیری از هرگونه جوش و آکنه می گردد.

2- استفاده از محصولات غیر الکلی:

همه محصولات آرایشی که شامل مقادیری از الکل هستند مانند لوسیون ها، کرم ها و سایر لوازم آرایشی برای پوست های چرب مناسب نیستند؛ چرا که آنها باعث ترشح بیشتر چربی از منافذ پوست می شوند.

3- استفاده از محصولاتی با مقادیر بالای آب:

همه کسانی که پوست چرب دارند، باید از محصولاتی استفاده کنند که دارای مقادیری آب باشد. استفاده از لوسیون ها و کرم ها، مناسب نخواهند بود زیرا آنها، پوست را چرب تر خواهند کرد.

درمان های طبیعی: از آنجا که ترشح چربی از منافذ پوست، یک روند طبیعی می باشد، پس بهتر است با روش های طبیعی که بدون هیچ گونه عارضه ای هستند، چربی پوست را درمان کرد. در اینجا به چند روش مهم اشاره می کنیم:

aa1- آرد ذرت:

3 قاشق غذاخوری آرد ذرت را با آب ولرم مخلوط نمایید تا خمیری به دست آورید. این خمیر را روی پوست صورت و گردن خود، به مدت 30 دقیقه قرار دهید. زمانی که آن کاملا خشک شد، پوست خود را با آب سرد بشویید. کسانی که این عمل را روزی دو بار انجام دهند، در عرض چند هفته به نتیجه مطلوب خواهند رسید.

mive52- زرده تخم مرغ:

زرده تخم مرغ، ماده ای است که به عنوان از بین برنده چربی پوست، شناخته شده است. زرده تخم مرغ، یکی از بهترین پاک کننده هایی می باشد که منافذ پوست را کاملا پاکسازی می کند. زرده تخم مرغ را به آرامی بر پوست خود به مدت 15 دقیقه، قرار دهید و صورت خود را پس از خشک شدن، بشویید. سعی کنید پوست خود را با استفاده از پارچه ای بسیار لطیف و به شکل ضربه ای، آرام خشک نمایید.

aaa3- خیار و لیمو:

همه میوه های طبیعی که حاوی اسید مرکبات هستند، به طراوت و شادابی پوست کمک می کنند. این گونه میوه ها، منافذ پوست را تمیز کرده و سلول های مرده را از بین می برند. به مقدار مساوی آب لیمو و خیار رنده شده را با هم مخلوط کنید. این ترکیب را روی پوست خود قرار دهید. ترکیب خیار و لیمو، چربی پوست را جذب می کند و حتی با یک بار استفاده از آن، نتیجه راخواهید دید. سعی نمایید قبل از دوش گرفتن از این ترکیب استفاده کنید. با انجام این کار، به زودی نتایج پربار آن را مشاهده خواهید کرد.

aaaaaa4- آلوئه ورا:

عصاره این گیاه برای انواع پوست مناسب می باشد. آلوئه ورا برای داشتن پوستی درخشان و بی عیب و نقص، به شما کمک خواهد کرد. آلوئه ورا، چربی پوست را جذب می کند. بنابراین، یکبار در روز آن را، بر پوست خود قرار دهید و پس از 15 دقیقه، صورت خود را بشویید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: